Premiera filmu „Ukos światła”

Zapraszamy na premierę filmu „Ukos światła” oraz wyjątkowe spotkanie poświęcone przywracaniu pamięci

23 listopada 2022

17:00

Filharmonia Podkarpacka, ul. Fryderyka Szopena 30

 

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Klasztor Ojców Dominikanów w Rzeszowie oraz Fundacja Tygodnika Powszechnego serdecznie zaprasza Państwa na premierę filmu „Ukos światła”. Po projekcji filmu zaplanowana została rozmowa z reżyserem Wojciechem Szumowskim i bohaterem filmu Dariuszem Popielą. Dyskusję uświetni obecność gościa specjalnego prof. Hanocha Gutfreunda Former - wieloletniego Prezydenta Hebrew University of Jerusalem. Dyskusja będzie prowadzona z udziałem publiczności. Moderatorem spotkania będzie Wojciech Bonowicz, felietonista „Tygodnika Powszechnego”.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny pod warunkiem rejestracji i okazania na miejscu biletu wstępu. Bilety są dostępne TUTAJ

Spotkanie „O przywracaniu pamięci” zrealizowane zostanie w ramach IV edycji cyklu „W labiryncie świata” i połączone będzie z pokazem filmu dokumentalnego pt. „UKOS ŚWIATŁA”. Film był wielokrotnie nagradzany zarówno na polskich, jak i zagranicznych festiwalach filmów dokumentalnych, m.in. w Warszawie, Krakowie, Miami, San Diego. „UKOS ŚWIATŁA” JEST OPOWIEŚCIĄ o odzyskiwaniu pamięci przez podhalańską społeczność. Grupa młodych ludzi skupionych wokół Darka Popieli kajakarza, sportowca, człowieka, który nie zgadza się na to by hitlerowski zamiar wytarcia z historii Żydów się spełniał, prowadzi prace na starym, zapomnianym cmentarzu żydowskim. 

____________________________

Organizatorami wydarzenia są: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Klasztor Ojców Dominikanów w Rzeszowie oraz Fundacja Tygodnika Powszechnego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem został objęty przez: Prezydenta Miasta Rzeszowa. Partnerem wydarzenia jest „Tygodnik Powszechny”, a Partnerem Strategicznym Miasto Rzeszów.