Lubisz aktywnie spędzać czas?

Rzeszów to miasto gdzie nie można się nudzić. Liczne obiekty sportowe, ścieżki biegowe/rowerowe, a wreszcie zawody i maratony sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Dla aktywnych

Rzeszów w ostatnich latach stał się mekką dla biegaczy. Widoczne jest to nie tylko dzięki temu, że w mieście można spotkać wieczorami wiele biegających osób. Odbywa się tu również wiele cyklicznych imprez biegowych, które zrzeszają zawodowych biegaczy, jak i amatorów tej dyscypliny sportu. Możliwe jest to dzięki różnorodności oferowanych tras i dystansów (od biegów krótkich, aż po ultramaratony). Na rzeszowskich zawodach pojawili się biegacze tacy jak Artur Kozłowski czy Szymon Kulka (mistrzowie Polski w półmaratonie i maratonie). Sprawia to, że organizacja imprez biegowych w stolicy podkarpacia stoi na najwyższym poziomie, a do miasta przyjeżdża wielu zagranicznych zawodników.

Biegacze

Co tydzień w sobotę na rzeszowskich bulwarach biegi na 5 km organizuje Parkrun. Nie jest to forma zawodów biegowych, natomiast dzięki ręcznemu pomiarowi czasu swoje regularne postępy mogą sprawdzić zarówno amatorzy, jak również ci bardziej zaawansowani biegacze. Jedną z zalet tego typu aktywności jest miłe spędzenie czasu z osobami o podobnych zainteresowaniach.

Popularnością cieszą się także treningi organizowane przez Decathlon Rzeszów. Organizatorzy treningów skupiają się już nie tylko na bieganiu, ale także stwarzają możliwość uczestniczenia w treningach do runmageddonu, jeździe konnej czy wspinaczce.

Od kwietnia do listopada na stadionie Resovii odbywają się treningi z profesjonalnymi trenerami w ramach akcji BiegamBoLubię.

Popularnym miejscem dla biegaczy są rzeszowskie bulwary. Funkcjonuje na nich ogólnodostępna ścieżka biegowa o długości 546 m. Kolejne tego typu inwestycje są już planowane.

Rzeszów, to również dobre miejsce na wycieczki rowerowe. Znajduje się w nim wiele ścieżek rowerowych (ponad 140 km). Cały czas planowane są nowe inwestycje dla rowerzystów m.in. koleje trasy i kładki nad rzeką Wisłok. Coraz większa liczba mieszkańców wybiera rower, by dojeżdżać nim m.in. do pracy.

Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, fot: Bogdan Szczupaj
Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, fot: Bogdan Szczupaj


Warto zaznaczyć, że miasto znajduje się na trasie Green Velo. (Wschodni Szlak Rowerowy o długości niemal 2 000 km) – najdłuższej trasie rowerowej w Polsce. W Rzeszowie odbywa się również coraz więcej triathlonów oraz zawodów rowerowych.

W mieście działa m.in. Stowarzyszenie Rowery.Rzeszow.pl. Jest ono organizatorem Rzeszowskiej Masy Krytycznej. Na wspólne treningi rowerzyści spotykają się w ramach wypraw Queens of the Road a także kolarzami organizującymi się na facebookowym fanpage Zbiórka ul. Kwiatkowskiego? - szosowe treningi Rzeszów.

W stolicy województwa znajdują się obiekty Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Są to m.in. baseny (w tym otwarty), skatepark, hala sportowa czy korty tenisowe.

Baseny

Dla aktywnych powstały w mieście ścianki wspinaczkowe, a także parki trampolin, linowe i wrotkarnia. Wielbiciele jazdy konnej mogą skorzystać ze stadnin, obok jednej z nich (tej znajdującej się w Zabajce)można zagrać w paintball.

Miasto posiada dwa stadiony: Stadion Miejski Stali Rzeszów (z torem żużlowym) oraz Stadion Resovii (z bieżnią lekkoatletyczną).

Rzeszów, to również miasto, w którym znajduje się Regionalne Centrum Widowiskowo-Sportowe im. Jana Strzelczyka (Hala Podpromie), gdzie wielbiciele siatkówki mogą obejrzeć mecze Asseco Resovii lub DevelopResu.

ResWro

Newsletter

Chcesz otrzymywać powiadomienia o zbliżających się koncertach, imprezach sportowych i wydarzeniach kulturalnych? Zapisz się do naszego newslettera.