Zastanawiasz się jak dotrzeć się do Rzeszowa?

Przygotowaliśmy listę najbardziej popularnych środków transportu jakimi można dostać się do miasta. Więcej informacji znajdziecie w poniższym artykule.

Autobusem

Rzeszów, to ważny węzeł komunikacyjny, ponieważ znajduje się na trasie autostrady A4 i drogi ekspresowej S19. Szlaki komunikacyjne sprzyjają podróżom do Europy zachodniej oraz na Słowację i Ukrainę.

W mieście znajduje się nowoczesny Dworzec Lokalny oraz Dworzec Główny PKS z których realizowane są zarówno połączenia krajowe jak i zagraniczne m.in. do Pragi, Berlina czy Wiednia.

Do Rzeszowa można dostać się m.in. autobusami i busami takich przewoźników, jak: Neobus, Flixbus, Barbara, PKS, Marcel, Galicja Express, Eurores, Luna Trans.

Pociągiem

Rzeszów posiada stację, która jest ważnym węzłem kolejowym południowo – wschodniej Polski.

Dzięki właściwie rozbudowanej infrastrukturze z Rzeszowa można bezpośrednio dostać się pociągiem w wiele miejsc w Polsce. Do Warszawy, Gdańska, Gdyni czy Krakowa codziennie kursuje Pendolino.

W mieście znajdują się dworzec kolejowy oraz stacje i przystanki kolejowe, takie jak Rzeszów Zachodni.

Budynek Dworca PKP - Rzeszów Główny znajduje się na Placu Dworcowym położonym w dzielnicy Śródmieście. Zbudowano go w 1858 r. Pomimo dwukrotnego zniszczenia i modernizacji obiekt zachował swój historyczny kształt.

Od lipca 2019 r. tory od strony budynku dworcowego są przebudowywane. Planowane jest ustawienie nowych wiat, ławek, oznakowań i tablic informacyjnych. Przewidziano stworzenie na dworcu wind i ruchomych schodów.

Mapa - pociągi

Samochodem

Fakt, że Rzeszów znajduje się na trasie autostrady A4 oraz drogi ekspresowej S19 sprawia, że miasto jest jednym z głównych punktów podczas podróży do Europy zachodniej, a także na Ukrainę i Słowację.

W Rzeszowie w 2016 r. wprowadzono strefę płatnego parkowania, którą podzielono na dwie podstrefy:
„niebieską”
„pomarańczową”

Opłaty za postój samochodów w strefie parkingowej pobierane są w dni powszednie, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9:00 do 17:00.

Mapa Strefy Płatnego Parkowania
Mapa Strefy Bezpłatnego Parkowania

Mapa - samochody

Samolotem

Początki lotniska w Jasionce sięgają lat okupacji hitlerowskiej, kiedy to w celach wojskowych zbudowany został pas startowy o długości 1 200 m. W 1974 r. lotnisko zyskało rangę międzynarodowego portu lotniczego, a zarazem zapasowego dla warszawskiego Okęcia.

Rzeszowskie lotnisko jest jednym z najprężniej rozwijających się portów lotniczych w Polsce. Realizowanych jest w nim wiele ważnych inwestycji. Od 2012 r. funkcjonuje na nim nowy, obszerny terminal pasażerski. Port z roku na rok obsługuje coraz większą liczbę pasażerów oraz przewozów cargo do krajów europejskich oraz poza kontynent.

Aktualnie regularne rejsy wykonywane są przez takich przewoźników jak: PLL LOT, Ryanair oraz Lufthansę w następujących kierunkach: Bristol, Burgas, Dublin, East Midlands, Glasgow, Londyn (Stansted, Luton), Manchester, Monachium, Tel Aviv, Stany Zjednoczone (Nowy Jork), Warszawa.

Mapa - lot

Visit Rzeszów poleca

Aktualna pogoda

RZESZOW Pogoda

Kursy walut

Euro (EUR):

4.6189 PLN

Dolar amerykański (USD):

3.9313 PLN

Hrywna ukraińska (UAH):

0.1384 PLN

Newsletter

Chcesz otrzymywać powiadomienia o zbliżających się koncertach, imprezach sportowych i wydarzeniach kulturalnych? Zapisz się do naszego newslettera.