Jak efektywnie poruszać się po mieście

Stanie w korkach nie jest dla Ciebie? W Rzeszowie możesz skorzystać z m.in. blinkee. Zobacz jakie jeszcze ułatwienia przygotowaliśmy dla odwiedzających nasze miasto.

Autobusy MPK

Będąc w Rzeszowie można poruszać się autobusami miejskimi.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne – Rzeszów Spółka z o.o. obsługuje pasażerów na terenie miasta Rzeszowa i aglomeracji rzeszowskiej.

Przedsiębiorstwo świadczy usługi na trzech liniach nocnych.

MPK stara się utrzymywać swoje usługi na wysokim poziomie. W 2018 r. zakupiono w sumie 50 autobusów, w tym komfortowe autobusy elektryczne, które można rozpoznać po zielonym napisie „Jestem elektryczny”, który znajduje się na górze pojazdu i „Jestem ekologiczny” – z tyłu. Autobusy elektryczne w Rzeszowie obsługują linie 0A i 0B.

Udogodnieniem jest możliwość zakupu biletów zarówno normalnych jak i ulgowych w biletomatach znajdujących się przy przystankach oraz w autobusach. W Rzeszowie znajdują się także nowoczesne wiaty przystankowe, wyposażone w system grzewczy oraz w klimatyzację. Dzięki temu zimą ogrzeją podróżujących, a latem ochłodzą.

Cennik biletów znajdziesz TUTAJ.
Rozkład jazdy znajdziesz TUTAJ.


Pociąg z lotniska

Szybki przejazd z lotniska Rzeszów Jasionka do centrum Rzeszowa, nowoczesnymi pociągami POLREGIO S.A. Każdy pociąg posiada 148 miejsc siedzących, miejsca dla osób niepełnosprawnych, gniazdka zasilające, WiFi.

Rozkład jazdy pociągu dostępny jest na stronie kolei TUTAJ


Taksówki

W Rzeszowie istnieje możliwość korzystania z przewozów taksówkarskich. Taksówkę telefonicznie można zamówić u kilku operatorów:

Radio Taxi [tel. 19 191, 17 862 20 20, 800 100 919 (bezpłatna infolinia) lub przez internet: taxi19191rzeszow.pl], Super Radio Taxi [tel. 19622, 800 400 400 (bezpłatna infolinia)], Radio Taxi Euro-DKW (tel. 19 626), Res Taxi (tel. 19 666, 17 864 11 00).

W mieście znajdują się punkty postojowe taksówek. Taksi osobowe: pl. Dworcowy, pl. Farny, ul. Dąbrowskiego, ul. Hetmańska, ul. Krakowska, ul. Lewakowskiego, ul. Lwowska (Szpital Wojewódzki nr 2), ul. Marszałkowska, ul. Naruszewicza (Szpital Specjalistyczny), ul. Niepodległości, pl. Ofiar Katynia, ul. Okulickiego, ul. Rejtana, ul. Bohaterów, ul. Wita Stwosza, ul. Podwisłocze, ul. Powstańców Warszawy, ul. Cicha, ul. Dukielska, ul. Robotnicza, Taksi bagażowe: ul. Kopernika (tel. 17 853 47 77).

Organizacją społeczno - zawodową zrzeszającą taxówkarzy w Rzeszowie jest Zrzeszenie Transportu Prywatnego.

Blinkee

W Rzeszowie możliwe jest korzystanie z rowerów miejskich oraz elektrycznych hulajnóg i skuterów.

Blinkee w Rzeszowie ofertuje 80 miejskich rowerów, 50 hulajnóg elektrycznych oraz 20 skuterów. Wypożyczenie pojazdu możliwe jest dzięki pobraniu mobilnej aplikacji, która umożliwia zlokalizowanie najbliższego pojazdu.

Cena za 30 minut jazdy rowerem wynosi 1 zł. Wypożyczenie skutera kosztuje 0,69 zł za każdą minutę jazdy oraz 0,09 zł za minutę pauzy jeśli nie poruszamy się pojazdem, a chcemy go zachować dla siebie. Istnieje możliwość wypożyczenia skutera na cały dzień za 89 zł. Wypożyczenie hulajnogi to koszt 2,5 zł + 0,49 zł za każdą minutę jazdy i 0,09 zł za minutę pauzy.

Bolt

Bolt, to aplikacja łącząca prywatnych kierowców z pasażerami.

Celem działania Bolta jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań transportowych sprawiających, że poruszanie się po mieście staje się szybkie i tanie.

Na start dla pasażerów platforma oferuje zniżki nawet do 50%. Opłata startowa wynosi 4 zł, cena za kilometr to 1,30 zł oraz 0,25 gr za minutę.

W celu zamówienia przejazdu należy zainstalować aplikację Bolt na smartfonie. Przed rozpoczęciem przejazdu pasażer informowany jest o cenie usługi, imieniu kierowcy, marce i numerze rejestracyjnym samochodu.

Szczegóły dotyczące trasy przejazdu i dane zostają zapisane w aplikacji, co wpływa na bezpieczeństwo użytkownika. Klient może kontrolować czas dojazdu kierowcy na miejsce docelowe oraz wystawić opinię przewoźnikowi.

Ten środek transportu popularny jest w Rzeszowie szczególnie wieczorami i godzinami nocnymi, gdy po mieście porusza się mniejsza ilość autobusów miejskich.

Elektryczne hulajnogi Bolt

Bolt oprócz przejazdów z kierowcą oferuje elektryczne hulajnogi, na których będzie można poruszac się z maksymalną prędkością 25km/h. Można je wypożyczyć korzystając z aplikacji w telefonie - do uruchomienia wystarczy zeskanowanie kodu QR. Jazda będzie kosztować 50 gr za minutę.

Jak uruchomić hulajnogę?

1. Otwórz aplikację Bolt.

2. Kliknij w "Jedź hulajnogą". Po kliknięciu pojawi się mapa z dostępnymi pojazdami, wybierz jeden.

3. Zeskanuj kod QR.

4. Po zakończeniu jazdy kliknij w aplikacji Bolt "Zakończ jazdę"

Jakdojade.pl

Będąc w Rzeszowie można łatwo dotrzeć do celu korzystając z serwisu jakdojade.pl. To polski serwis internetowy przeznaczony do wyszukiwania połączeń komunikacyjnych i planowania podróży komunikacją miejską. Dostępny jest w formie strony internetowej, jak również intuicyjnej aplikacji na urządzenia mobilne.

Wyszukaj połączenia

Potrzebujesz więcej informacji?

Zapraszamy do Regionalnego Centrum Informacji Turystycznej (Rzeszowskie Piwnice),
Rynek 26, 35-064 Rzeszów

Newsletter

Chcesz otrzymywać powiadomienia o zbliżających się koncertach, imprezach sportowych i wydarzeniach kulturalnych? Zapisz się do naszego newslettera.