Jak efektywnie poruszać się po mieście

Stanie w korkach nie jest dla Ciebie? W Rzeszowie możesz skorzystać z m.in. blinkee. Zobacz jakie jeszcze ułatwienia przygotowaliśmy dla odwiedzających nasze miasto.

Autobusy MPK

Będąc w Rzeszowie można poruszać się autobusami miejskimi.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne – Rzeszów Spółka z o.o. obsługuje pasażerów na terenie miasta Rzeszowa i aglomeracji rzeszowskiej.

Przedsiębiorstwo świadczy usługi na trzech liniach nocnych.

MPK stara się utrzymywać swoje usługi na wysokim poziomie. W 2018 r. zakupiono w sumie 50 autobusów, w tym komfortowe autobusy elektryczne, które można rozpoznać po zielonym napisie „Jestem elektryczny”, który znajduje się na górze pojazdu i „Jestem ekologiczny” – z tyłu. Autobusy elektryczne w Rzeszowie obsługują linie 0A i 0B.

Udogodnieniem jest możliwość zakupu biletów zarówno normalnych jak i ulgowych w biletomatach znajdujących się przy przystankach oraz w autobusach. W Rzeszowie znajdują się także nowoczesne wiaty przystankowe, wyposażone w system grzewczy oraz w klimatyzację. Dzięki temu zimą ogrzeją podróżujących, a latem ochłodzą.

Cennik biletów znajdziesz TUTAJ.
Rozkład jazdy znajdziesz TUTAJ.


Taksówki

W Rzeszowie istnieje możliwość korzystania z przewozów taksówkarskich. Taksówkę telefonicznie można zamówić u kilku operatorów:

Radio Taxi [tel. 19 191, 17 862 20 20, 800 100 919 (bezpłatna infolinia) lub przez internet: taxi19191rzeszow.pl], Super Radio Taxi [tel. 19622, 800 400 400 (bezpłatna infolinia)], Radio Taxi Euro-DKW (tel. 19 626), Res Taxi (tel. 19 666, 17 864 11 00).

W mieście znajdują się punkty postojowe taksówek. Taksi osobowe: pl. Dworcowy, pl. Farny, ul. Dąbrowskiego, ul. Hetmańska, ul. Krakowska, ul. Lewakowskiego, ul. Lwowska (Szpital Wojewódzki nr 2), ul. Marszałkowska, ul. Naruszewicza (Szpital Specjalistyczny), ul. Niepodległości, pl. Ofiar Katynia, ul. Okulickiego, ul. Rejtana, ul. Bohaterów, ul. Wita Stwosza, ul. Podwisłocze, ul. Powstańców Warszawy, ul. Cicha, ul. Dukielska, ul. Robotnicza, Taksi bagażowe: ul. Kopernika (tel. 17 853 47 77).

Organizacją społeczno - zawodową zrzeszającą taxówkarzy w Rzeszowie jest Zrzeszenie Transportu Prywatnego.

Blinkee

W Rzeszowie możliwe jest korzystanie z rowerów miejskich oraz elektrycznych hulajnóg i skuterów.

Blinkee w Rzeszowie ofertuje 80 miejskich rowerów, 50 hulajnóg elektrycznych oraz 20 skuterów. Wypożyczenie pojazdu możliwe jest dzięki pobraniu mobilnej aplikacji, która umożliwia zlokalizowanie najbliższego pojazdu.

Cena za 30 minut jazdy rowerem wynosi 1 zł. Wypożyczenie skutera kosztuje 0,69 zł za każdą minutę jazdy oraz 0,09 zł za minutę pauzy jeśli nie poruszamy się pojazdem, a chcemy go zachować dla siebie. Istnieje możliwość wypożyczenia skutera na cały dzień za 89 zł. Wypożyczenie hulajnogi to koszt 2,5 zł + 0,49 zł za każdą minutę jazdy i 0,09 zł za minutę pauzy.

Info: wypożyczalnia nie działa ze względu na pandemię COVID-19.

Bolt

Bolt, to aplikacja łącząca prywatnych kierowców z pasażerami.

Celem działania Bolta jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań transportowych sprawiających, że poruszanie się po mieście staje się szybkie i tanie.

Na start dla pasażerów platforma oferuje zniżki nawet do 50%. Opłata startowa wynosi 4 zł, cena za kilometr to 1,30 zł oraz 0,25 gr za minutę.

W celu zamówienia przejazdu należy zainstalować aplikację Bolt na smartfonie. Przed rozpoczęciem przejazdu pasażer informowany jest o cenie usługi, imieniu kierowcy, marce i numerze rejestracyjnym samochodu.

Szczegóły dotyczące trasy przejazdu i dane zostają zapisane w aplikacji, co wpływa na bezpieczeństwo użytkownika. Klient może kontrolować czas dojazdu kierowcy na miejsce docelowe oraz wystawić opinię przewoźnikowi.

Ten środek transportu popularny jest w Rzeszowie szczególnie wieczorami i godzinami nocnymi, gdy po mieście porusza się mniejsza ilość autobusów miejskich.

Visit Rzeszów poleca

Aktualna pogoda

RZESZOW Pogoda

Kursy walut

Euro (EUR):

4.548 PLN

Dolar amerykański (USD):

3.7466 PLN

Hrywna ukraińska (UAH):

0.1336 PLN

Newsletter

Chcesz otrzymywać powiadomienia o zbliżających się koncertach, imprezach sportowych i wydarzeniach kulturalnych? Zapisz się do naszego newslettera.