Rzeszów bez plastiku - Happening Ekologiczny

Rzeszów bez plastiku - Happening Ekologiczny

24 września 2022

10:00-17:00

Park Jedności Polonii z Macierzą

W ramach prowadzonych działań edukacyjnych przez Gminę Miasto Rzeszów zapraszamy mieszkańców  do udziału w Happeningu Ekologicznym RZESZÓW BEZ PLASTIKU!

Podczas happeningu mieszkańcy dowiedzą się jak zrobić domową chemię i kosmetyki, jak samodzielnie wyprodukować ekologiczne świece, jak nie marnować żywności, jak kompostować odpady biodegradowalne oraz jak prawidłowo segregować odpady.

Ponadto w trakcie happeningu będą prowadzone warsztaty w zakresie szycia worków na warzywa i owoce, a także będzie tworzony przy udziale mieszkańców obraz z nakrętek oraz  prowadzone będą konkursy zgniatania butelek czy segregowania odpadów. Podczas happeningu będzie można sprawdzić także swoją wiedzę ekologiczną wypełniając testy wiedzy. Za wszystkie aktywności dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców przewidziane są atrakcyjne nagrody.

____________________________
Wydarzenie zwieńczy występ grupy teatralnej z ekologicznym spektaklem dla dzieci. Ponadto między innymi planowane są stoiska z gastronomią, z rękodziełem, z ceramiką.  Dodatkowo w godzinach od 12:00 do 17:00 będzie odbywać się mobilna zbiórka odpadów niebezpiecznych, w ramach której mieszkańcy Rzeszowa będą mogli bezpłatnie oddać następujące odpady pochodzącego z gospodarstw domowych: świetlówki, zużyte baterie, środki ochrony roślin, opakowania po środkach ochrony roślin, rozpuszczalniki, farby, lakiery, opakowania po rozpuszczalnikach, farbach, lakierach, kwasy i alkalia, środki chemiczne typu domowego, leki przeterminowane, pochodzące z gospodarstw domowych zużyte igły i strzykawki, termometry, odpady zawierające rtęć, żarówki energooszczędne.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!