Letnie Warsztaty Teatralne

Letnie Warsztaty Teatralne

„Teatr Pantomimy – sztuka poza słowem”

17-19 sierpnia 2022

16:00-20:00

Teatr Przedmieście, ul. Reformacka 4

 

Serdecznie zapraszamy na kolejną odsłonę Letnich Warsztatów Teatralnych, które poprowadzi  Bartłomiej Ostapczuk z Warszawy.


Obowiązkowe zapisy: teatr.przedmiescie@wp.pl lub tel. 667 714 730

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona!

O warsztatach

Zajęcia warsztatowe to wspólna podróż, w której oprócz teatralnego rzemiosła, wspólnym łącznikiem jest indywidualna wrażliwość i wyobraźnia uczestników. Zajęcia opierać się będą na wybranych elementach  współczesnej formy sztuki mimu, teatru fizycznego i teatru obrazu. Dodatkowo dotkniemy pracy z rekwizytem oraz teatrem plastycznym. Odwiedzimy również przestrzeń komedii i dramatu ciała, niewerbalnych zadań aktorskich oraz fizycznej improwizacji. Będziemy starać się umiejętnie połączyć myśli, emocje i działania w sposób, który pozwoli poczuć i zrozumieć określone zagadnienia. Nasza praca to również analiza ruchu, stanów emocjonalnych oraz sposobu ich ukazywania. Sztuka teatru pantomimy nie jest teatrem bez słów jest to teatr, który funkcjonuje poza słowami dając tym samym aktorowi nieograniczone możliwości wypowiedzi.

 

Bartłomiej Ostapczuk

aktor-mim, reżyser przedstawień teatru pantomimy, autor choreografii, ruchu scenicznego, nauczyciel. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu w Warszawie. Pomysłodawca i założyciel Warszawskiego Centrum Pantomimy, Teatru Pantomimy Mimo. Zarządza, realizuje, tworzy projekty i produkcje artystyczne w zakresie teatru pantomimy, teatru wizualnego i edukacji teatralnej. Od 2005 roku prowadzi w Warszawie Studio Pantomimy. Gościnnie naucza teatru pantomimy w szkołach teatralnych w Polsce i zagranicą. W latach 1998-2001 aktor Warszawskiego Teatru Pantomimy oraz Studia Mimów. Sztuki teatralnej uczył się w Polsce, USA i Hiszpanii. Od 1999 r. wystąpił w ponad 45 przedstawieniach teatralnych.

Występował na scenach teatralnych Japonii, Puerto Rico, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Niemiec, Chin, Litwy, Rosji, Francji, Polski, Izraela, Korei Południowej, Ukrainy, Czech, Słowacji, Hiszpanii, Nowej Zelandii, Portugalii, Luksemburga, Szwecji i Norwegii. Laureat nagród i wyróżnień teatralnych w Polsce i na świecie,  m.in: Grand Prix Festiwalu Teatrów Jednego Aktora (W-wa 2003). Najlepszy scenariusz i reżyseria - Festiwal  Komediada w Odessie (2014). W 2020r. otrzymał medal Prezydenta Miasta Lublin „w uznaniu osiągnięć w pracy artystycznej oraz za wkład w rozwój polskiej sceny teatralnej”



Dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów