Letnie Brzmienia 2022 zmieniają lokalizację!

Nie na bulwarach, a w fosie Zamku Lubomirskich odbędą się w Rzeszowie cztery lipcowe koncerty w ramach Letnich Brzmień. 

 

O zmianie lokalizacji koncertów poinformował organizator Letnich Brzmień – agencja Good Taste Production.

 

Line up pozostaje bez zmian:

 

24 lipca – Ralph Kaminski

28 lipca – Sobel

29 lipca – Zalewski

31 lipca – Kwiat Jabłoni

 

Pierwotnie rzeszowska odsłona Letnich Brzmień, czyli wakacyjnego cyklu ponad 100 koncertów na świeżym powietrzu miała się odbyć na bulwarach.

Nastąpiła jednak zmiana. Powodem są prace nad Wisłokiem – rozbudowa ścieżki biegowej. – Już w maju informowaliśmy organizatorów, że mogą być problemy z zorganizowaniem w lipcu koncertów na bulwarach – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Prace na bulwarach są na tyle zaawansowane (mają potrwać do końca września), że uniemożliwiają zorganizowanie aktualnie w tym miejscu koncertów.

 

Miasto podpowiadało organizatorom, że koncerty mogą przenieść w inne miejsca, do wyboru dali Park Sybiraków, gdzie odbyły się już dwie edycje Koncertu Głównego Europejskiego Stadionu Kultury, Park Papieski lub fosa Zamku Lubomirskich.

By zorganizować Letnie Brzmienia w fosie, organizatorzy musieli podjąć rozmowy z Sądem Okręgowym w Rzeszowie, bo to do niego należy teren fosy. I organizatorzy takie rozmowy podjęli, zdecydowali, że Letnie Brzmienia przeniosą właśnie do zamkowej fosy. 

Miejsce wydaje się idealne, Letnie Brzmienia nie powinny na tym ucierpieć. Dowodem są wydarzenia ESK 2022. To właśnie w fosie znajdował się klub festiwalowy, tam też odbył się m.in. rewelacyjny koncert projektu Electro East. Klimat fosy sprzyja takim wydarzeniom. 

 

Godziny wszystkich koncertów Letnich Brzmień nie zmieniają się, wszystkie wystartują o 20:00.

Cały czas trwa sprzedaż biletów i karnetów na Letnie Brzmienia. Można je kupować za pośrednictwem strony:

 

Letnie Brzmienia

 

Serdecznie zapraszamy!

 

☀️