Festiwal Kinolub - Rzeszów

KINOLUB to festiwal filmowy dla młodych widzów, który odbywa się w czerwcu w kinach i ośrodkach kultury w Polsce południowo-wschodniej. Odbywa się zarówno w większych miastach (Kraków, Kielce, Rzeszów), jak i w mniejszych ośrodkach wiejskich. Od 2017 roku centrum życia festiwalowego jest Rzeszów.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Wśród wydarzeń towarzyszących znajdują się działania skoncentrowane wokół edukacji filmowej. Są to dyskusje na temat obejrzanych przez publiczność projekcji, pozwalające na pełne przyswojenie sobie treści i przesłania filmów, praktyczne warsztaty, podczas których młodzi widzowie mogą sami stać się twórcami filmowymi (warsztaty animacji poklatkowej czy filmowe z użyciem profesjonalnego sprzętu), spotkania z twórcami filmowymi i ludźmi kultury.

Projekcje odbywają się w następujących ośrodkach:

  • Wojewódzki Dom Kultury – ul. S. Okrzei 7
  • Rzeszowskie Piwnice – ul. Rynek 26
  • Kino za Rogiem – ul. Świętego Mikołaja 6
  • Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie – ul. Adama Mickiewicza 13

Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona.

Na projekcje w Wojewódzkim Domu Kultury, Kinie za Rogiem i Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy rezerwacje są obowiązkowe.
W Rzeszowskich Piwnicach rezerwacje nie są wymagane.

Informacje na temat programu można uzyskać, dzwoniąc na numer 17 853 52 57, wew. 37 lub 40, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany programu.

Wszystkie filmy są w polskiej wersji językowej. Filmy dla widzów do 15 roku życia mają polskiego lektora, filmy dla starszych – napisy.

Więcej informacji, harmonogramy projekcji filmów i formularze rezerwacji miejsc są dostępne na stronie:
https://kinolub.pl/rzeszow-2/

Festiwal dostępny też ONLINE - 10-24 czerwca
Laboratorium Filmowe VOD - bezpłatny dostęp na platformie!

 

Zarezerwuj