Warsztaty "Elementarz Sztuki: Forma"

Warsztaty "Elementarz Sztuki: Forma"

Czas: 28 maja 2023, godzina 12:00

Miejsce: Rzeszowskie Piwnice

Rozpoczynamy kolejny cykl rodzinnych warsztatów artystycznych "Elementarz Sztuki" dla dzieci w wieku 7-13 lat. Pierwsze spotkanie odbędzie się 28 maja o godzinie 12:00 w Rzeszowskich Piwnicach. Warsztaty są bezpłatne - wejściówki dostępne są na naszej stronie internetowej.

Celem cyklu jest wprowadzenie uczestników w podstawowe zagadnienia związane ze sztuką. W trakcie spotkań omawiane będą takie tematy jak: artysta, kolor, forma, kompozycja. Każde ze spotkań będzie połączeniem dyskusji i praktycznej części warsztatowej, której celem będzie zrozumienie i zastosowanie omawianych zagadnień.

Czwarte spotkanie będzie dotyczyło formy. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: jeśli sztuka mogłaby mówić, w jakim języku by to robiła? Na początku XX wieku, kiedy odbiorcy sztuki zaczęli zastanawiać się, jak opisać dzieła, które nie przypominały niczego, co dotychczas widzieli, badacze sztuki doszli do wniosku, że sztuka "mówi" językiem formy plastycznej. Naszym celem będzie odkrycie i zrozumienie tego języka.

Warsztaty poprowadzi Karolina Woźniak, animatorka kultury pracująca w Podkarpackiej Komisji Filmowej. Jest absolwentką Edukacji artystycznej w obszarze sztuk plastycznych ASP w Krakowie, gdzie studiowała malarstwo. Ma doświadczenie w prowadzeniu Galerii ASP w Krakowie oraz współpracy z Galerią Bunkier Sztuki i Estradą Rzeszowską.

Zapraszamy do wspólnego odkrywania i doświadczania sztuki!


Rzeszowskie Piwnice