Światowy Dzień Poezji

Światowy Dzień Poezji

21-28 marca 2023

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Zaprasza do wspólnego świętowania Światowego Dnia Poezji!

Zapraszamy do udziału w akcjach czytelniczych w wybranych agendach:

21-24 marca 2023

Filia nr 3, ul. Krzyżanowskiego 6

Z POEZJĄ ZA PAN BRAT – na Czytelników czekać będą piękne, ręcznie wykonane zakładki do książek z fragmentami wierszy oraz regały pełne tomików poezji. 

 21-25 marca 2023

Oddział dla Dzieci i Młodzieży, ul. Słowackiego 11

WIERSZEM MALOWANE  akcja czytelnicza promująca poezję Aleksandra Fredry. Każdy odwiedzający bibliotekę będzie mógł wybrać dla siebie „skrzydlaty” wierszyk - zawierający fragment tekstu autora. 

 Filia nr 16, ul. A. Gromskiego 10c

POCZĘSTUJ SIĘ POEZJĄ – DUCHOWA UCZTA DLA KAŻDEGO  rozbudź swój apetyt na poezję! Przez cały tydzień serwujemy półmiski z wierszami. W menu utwory hrabiego Aleksandra Fredry i noblistki Wisławy Szymborskiej. Każdy odwiedzający będzie mógł „poczęstować się poezją”.  Akcja czytelnicza jest związane z Rokiem Aleksandra Fredry oraz 100. rocznicą urodzin Wisławy Szymborskiej.

 Filia nr 18, ul. Łukasiewicza 78

PODARUJ CHOCIAŻ SŁÓWKO  zabawa czytelnicza w czasie której każdy odwiedzający będzie mógł podzielić się z innymi ulubioną liryką i zostawić wiersz w formie zakładki następnemu Czytelnikowi. 

21-28 marca 2023

Filia nr 11, ul. Dębicka 170

GŁOWĄ RUSZ, RYMY ZŁÓŻ – w czasie trwania akcji czytelniczej będzie można spróbować swoich sił w tworzeniu wierszy z rozsypanki wyrazowej. Akcja przeznaczona jest dla dzieci i dorosłych.