RE: RZESZÓW FESTIWAL - 2 DNI RE:LAKSU, CZĘŚĆ 3

Kolejni artyści tegorocznej edycji RE: RZESZÓW FESTIVAL!

Mrozu, Fisz Emade Tworzywo i Arek Kłusowski

  

2 dni RE:laksu, dwie sceny, kilkanaście czołowych polskich gwiazd i unikalne połączenie muzyki i światła - to przepis na pierwszą edycję nowego letniego festiwalu RE: RZESZÓW FESTIVAL, który odbędzie się 20-21 sierpnia na Bulwarach nad Wisłokiem i ma ambicję stać się nową ikoną Rzeszowa.

Mrozu, Fisz Emade Tworzywo i Arek Kłusowski, to kolejne gwiazdy, które dołączają do tegorocznego line-upu RE: RZESZÓW FESTIVALU. W sierpniowy weekend rzeszowskie Bulwary nad Wisłokiem wypełnią się nie tylko muzyką największych współczesnych gwiazd popu, alternatywy, hip-hopu, rocka i elektroniki, ale także zostaną rozświetlone przez Park Świateł.

Mrozu, Fisz Emade Tworzywo i Arek Kłusowski dołączyli do sceny LIVE i do ogłoszonych już artystów: Natalii Przybysz, Organka, IGO, Brodki, Margaret, Pezeta i Zdechłego Osy. Wkrótce poznamy kolejnych artystów - artystów sceny tanecznej, którą rządzą w tym roku Novika i Baasch. Dlaczego? Bo Novika i Baasch to dyrektorzy artystyczni sceny tanecznej, to oni na tej scenie zaprezentują swoje muzyczne wybory.

 

AREK KŁUSOWSKI - charyzmatyczny wokalista, kompozytor, tekściarz, i wspaniała osobowość sceniczna z Rzeszowa! Nie mogło go zabraknąć w inauguracyjnej edycji festiwalu.

Część słuchaczy słyszy w głosie Arka Kłusowskiego młodego Artura Rojka, inni nazywają go męską odpowiedzią na twórczość Darii Zawiałow. Mimo tych porównań Arek, to niewątpliwie jeden z najoryginalniejszych młodych artystów na polskim rynku muzycznym. Laureat 3 miejsca w programie telewizyjnym „The Voice of Poland”. Przez lata zajmował się pisaniem piosenek dla popularnych polskich wykonawców z pierwszych miejsc list przebojów: Ewy Farny, Sound ’n’ Grace, Mateusza Ziółko.

Arek długo i ciężko pracował na swoje „5 minut” i wszystko wskazuje na to, że jego czas właśnie nadchodzi. Po dwóch latach przerwy Arek wrócił pod szyldem wytworni Kayax. Pod koniec 2020 roku w sieci pojawiła się świąteczna piosenka jego autorstwa, którą zaśpiewał w reklamowym klipie razem z Julią Wieniawą i Mery Spolsky. Utwór osiągnął rekordowe 14 mln wyświetleń.

MROZU - producent muzyczny, kompozytor, tekściarz, który w swojej twórczości łączy blues, soul i rock'n'roll. Zdobywca wielu muzycznych nagród, szturmem podbił listy przebojów, a hity takie jak "Nic do stracenia” czy "Jak nie my to kto”, zna cała Polska.

W 2014 roku Mrozu pokazał się jako ukształtowany artysta, który - platynową już - płyta "Rollercoaster" udowodnił, że wciąż ma talent do pisania chwytliwych piosenek..

FISZ EMADE TWORZYWO - jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce około hiphopowej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip hopie miękkie brzmienia i miękkie teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu, do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik - wysoka jakość i zaangażowanie.

Ich najnowszy album, „Ballady i Protesty” to sentymentalna opowieść o brzmieniach, które były inspiracją i wskazały drogę poszukiwań. Ale przede wszystkim to płyta sprzeciwu. Pełna niezgody na infantylną, agresywną, czarno-białą politykę, na omijanie w życiu publicznym tak ważnych tematów jak prawa człowieka czy zmiany klimatyczne. I, jak zawsze u Fisza, wszystko to przekazane w mocnych tekstach, pełnych ironii, skupienia nad pędzącym nie wiadomo dokąd światem, wnikliwych spojrzeń w głąb gościa zagubionego w chaosie nieuniknionych zmian.

O Re: RZESZÓW FESTIWALU:

Dlaczego “RE:”? Skąd taka nazwa festiwalu? Organizatorzy postawili na koncepcję festiwalu, która odda dynamiczny charakter i ducha miasta i regionu, podkreśli jego najlepsze cechy. Dlatego w logo festiwalu powstał “pierwiastek RE:” - nowy, unikalny i lokalny. - A dlaczego RE:? Bo jest proste, bezpośrednie i bardzo nasze! RE to oczywiście Resovia, ale też dwie litery, które kojarzą się z nowoczesnym myśleniem i pozytywnymi zmianami - RE to REcykling i REuse – odpowiedzialne i nowatorskie podejście. RE to zaczynanie od nowa, REstart i REset, RE to REgionalność i lokalność. RE to wreszcie RElaks, RElacje i REgeneracja - bo o tym ma być właśnie ten festiwal: o wspaniałym spędzaniu czasu razem, świetnej regenerującej atmosferze i odpoczynku i o najlepszej jakości rozrywce, na którą mieszkańcy Rzeszowa czekali od lat. Chcemy, że za parę lat RE: RZESZÓW FESTIWAL był dla Rzeszowa tym, czym dla Gdyni jest Open’er Festival, dla Katowic Off Festival, czy dla Płocka Audioriver.

 

 

Sprzedaż biletów i karnetów na RE: RZESZÓW FESTIWAL dostępna za pośrednictwem internetowych bileterii Ebilet.pl oraz GOING i EMPIK BILETY.

Bilet jednodniowy od 109 zł, karnety od 169 zł

Dzieci do lat 5 – wstęp bezpłatny

Dzieci w wieku 6 do 12 lat – 50% ceny

 

Organizatorzy: Agora SA, Wyborcza.pl

Partner główny: Miasto Rzeszów

Partner: Estrada Rzeszowska

Partner merytoryczny: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Sponsor: Perła Browary Lubelskie