Subcarpathian NASA Space Apps Challenge 2022

Subcarpathian NASA Space Apps Challenge 2022

1-2 października 2022

To już druga edycja prestiżowego wydarzenia na Podkarpaciu! Interdyscyplinarne zespoły zmierzą się z wyzwaniami ogłoszonymi przez NASA. 48 godzin na stworzenie innowacyjnej koncepcji kosmicznej będą mieli uczestnicy XI edycji międzynarodowego Hackathonu organizowanego przez NASA. Już po raz kolejny, z inicjatywy Podkarpackiego Centrum Innowacji, w Rzeszowie odbędzie się lokalna edycja tego wydarzenia.

W puli nagród na Subcarpathian NASA Space Apps Challenge 2022 jest 30 tysięcy złotych przekazanych przez Podkarpackie Centrum Innowacji.

Celem wydarzenia jest wszechstronne wsparcie potencjału rozwojowego uczniów i studentów jako młodych innowatorów, realizujących autorskie projekty i prototypy rozwiązań w obszarze lotnictwa i kosmonautyki na Podkarpaciu.

Wymagana rejestracja na wydarzenie: https://2022.spaceappschallenge.org/locations/rzeszow/

____________________________
Autorzy najlepszych rozwiązań wypracowanych podczas lokalnej edycji Hackathonu otrzymają nagrody od organizatorów oraz partnerów wydarzenia. Innowacyjne rozwiązania opracowane przez zespoły z Podkarpacia wytypowane przez jury zespoły będą miały możliwość powalczyć o trzy globalne nagrody główne fundowane przez centralę NASA.

Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie, uczestnicy będą zmagać się z wyzwaniami NASA w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Poznańskiej 2A w Rzeszowie.

Więcej informacji zainteresowane osoby znajdą pod linkiem: https://hackathon.pcinn.space/