Historyczno-literacka gra miejska „Łukasiewicz”

Historyczno-literacka gra miejska "Łukasiewicz"

30 września 2022

10:00

Rynek Rzeszowski - Skwer Kultury

 

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza młodzież od 13. roku życia do udziału w historyczno-literackiej grze miejskiej „Łukasiewicz”

 

Regulamin i karty zgłoszenia dostępne na stronie: WIMBP

Więcej informacji pod nr tel.: 17 866 94 56 lub gra@wimbp.rzeszow.pl


Ignacy Łukasiewicz, pionier przemysłu naftowego i wynalazca lampy naftowej, kilka lat w młodości spędził w Rzeszowie. Tu chodził do gimnazjum (dziś to I Liceum Ogólnokształcące), tu pracował w aptece, tu wreszcie za działalność niepodległościową został osadzony w więzieniu.


Uczestnicy gry miejskiej będą mieli okazję zapoznać się z biografią polskiego wynalazcy i jego osiągnięciami naukowymi oraz zawodowymi. Postaraliśmy się jednak, aby solidna porcja wiedzy przekazana została w lekkiej formie, przy okazji dobrej zabawy. Poszczególne zadania zlokalizowaliśmy w 11 punktach w okolicach Rynku. Uczestnicy nie muszą wcześniej zgłębiać życiorysu Ignacego Łukasiewicza – w zadaniach postawiliśmy na wiedzę ogólną, czytanie ze zrozumieniem i spostrzegawczość.


Nasze wydarzenie patronatem honorowym objęli: Prezydent Miasta Rzeszowa, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Podkarpacki Kurator Oświaty.