Carousel Image

Stary Browar Rzeszowski

👨‍🍳 Rodzaj kuchni: polska, europejska

🍱 Dania: przystawki, dania główne, zupy, sałatki, desery, żeberka, burgery, pizza, makarony, steki, alkohole, napoje

🧀 Dania wegetariańskie: ✔️

🥦 Dania wegańskie: ✔️

🌾 Dania gluten free:

🥡 Wynos: ✔️

🚗 Dowóz:

🕛 Godziny otwarcia:

> poniedziałek - czwartek 14:00-23:00

> piątek - sobota 12:00-01:00

> niedziela 12:00-23:00

👑 Specjalność: piwa kraftowe

🐕 Akceptuje zwierzęta:

 

Zlokalizowany bezpośrednio przy Rynku Starego Miasta, jest pierwszym w Rzeszowie mini browarem restauracyjnym. Zaprojektowany tak, aby zaspokoić najbardziej wybredne gusta. Duży bar z miedzianymi elementami, loże w kształcie beczek po piwie, drewniane stoły, wysokie ławy, podłoga z cegły, ciekawe lampy, otwarta kuchnia – wszystko to wprowadzi Was w klimat tego wyjątkowego miejsca. Co jednak szczególnie interesujące i atrakcyjne dla pasjonatów piwowarstwa – odwiedzający Stary Browar Rzeszowski mają możliwość zwiedzania warzelni, w której piwowarzy na oczach gości warzą piwo, a także zobaczenia leżakowni ze stalowymi tank fermentorami.

Piwa są niepasteryzowane, niefiltrowane, naturalnie wysycone dwutlenkiem węgla, odpowiednio długo poddawane procesom fermentacji i leżakowania. Warzone są na miejscu, w niedużych ilościach i według autorskich, stale udoskonalanych receptur piwowarów – Aleksandra Helmana i Marcina Jędrzejewskiego.

 

Stary Browar Rzeszowski posiada w podstawowej ofercie cztery piwa, są to: Pils Staromiejski, Pszeniczny Rzeszowiak, Ciemne Galicyjskie oraz Amerykańskie Pale Ale. 

Na wyjątkowe okazje piwowarzy przygotowują także specjalne warki – na przykład piwa Marcowego na Oktoberfest, piwa Dyniowego na Halloween czy Stoutu na dzień św. Patryka. 

 

Oprócz tradycyjnych piw typu pils, pszeniczne czy marcowe – zawierających cztery podstawowe składniki, czyli wodę, słód jęczmienny, chmiel i drożdże – warzone są także nowofalowe style, takie jak american india pale ale, ryżowe india pale ale czy żytni saison.

 

Piwowarzy tego browaru nie boją się eksperymentować z ciekawymi dodatkami do podstawowych piwnych składników, czego efektem są chociażby stout z płatkami dębowymi, jaśminowe z trawą cytrynową lub pale ale z herbatą Earl Grey.

 

Rynek 20/23, 35-064 Rzeszów
Zamów online

Carousel Image
Carousel Image
Carousel Image
Carousel Image
Carousel Image
Carousel Image
Carousel Image
Carousel Image
Carousel Image
Carousel Image
Carousel Image