Zastanawiasz się jak dotrzeć do Rzeszowa? Przygotowaliśmy listę najbardziej popularnych środków transportu jakimi można dostać się do miasta. Więcej informacji znajdziesz klikając w tę zakładkę.
Podróżowanie po Rzeszowie
Chcesz wiedzieć jak efektywnie poruszać się po mieście? Stanie w korkach nie jest dla Ciebie? W Rzeszowie możesz skorzystać z m.in. z autobusów MPK, Bolta czy blinkee. Zobacz jakie jeszcze ułatwienia przygotowaliśmy dla odwiedzających nasze miasto.
Informacja turystyczna
Regionalne Centrum Informacji Turystycznej (Rzeszowskie Piwnice) Rynek 26, 35-064 Rzeszów
Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi
Otrzymasz tutaj informacje odnośnie najważniejszych kwestii dotyczących Rzeszowa, bezpieczeństwa, transportu, jak i samej turystyki w naszym mieście. Krótko i na temat.
Kontakt
Serdecznie zachęcamy miejscowych producentów do przesyłania zgłoszeń, celem umieszczenia swojej oferty na stronie visitrzeszow.pl.
Rzeszów, to największe miasto w południowo – wschodniej Polsce. Jest stolicą województwa podkarpackiego, a także centrum Rzeszowskiego Obszaru Metropolitalnego.
Miasto stało się ośrodkiem przemysłu informatycznego, handlowego, chemicznego, budowlanego i lotniczego oraz centrum akademickim, kulturalnym, ekonomicznym i rekreacyjnym południowo – wschodniej Polski...
19 stycznia 1354 r. Kazimierz Wielki na prawie magdeburskim lokował Rzeszów. Przywilej lokacyjny nadał Janowi Pakosławicowi ze Stróżysk, który przyjął nazwisko Rzeszowski. Zapoczątkowano tym samym ród, w którego rękach miasto pozostało do końca XV w.
Rzeszów był miastem prywatnym, oznaczało to że właściciele sprawowali kontrolę nad jego funkcjonowaniem, ale mieszkańcy w granicach przyznanego im niemieckiego państwa posiadali immunitet sądowy i administracyjny...
Często zdarza się, że, w trakcie podróży dzieci szybko się nudzą. Co zrobić, aby wyjazdy zaliczyć do udanych? Gdzie zabrać swoje pociechy podczas wypadu do Rzeszowa? Przedstawiamy listę polecanych przez nas obiektów.
Rzeszów ze względu na swoje położenie oraz dobry dostęp do szlaków komunikacyjnych, a także urozmaicony wybór infrastruktury hotelarskiej jest świetnym punktem do dalszych eskapad turystycznych. Kierując się na podkarpacie warto zatrzymać się w mieście i zobaczyć ciekawe zabytki, udać się do jednej z wielu restauracji bądź skorzystać z miejsc rozrywkowych oferowanych przez to urokliwe miasto...
Rzeszów w ostatnich latach stał się mekką dla biegaczy. Widoczne jest to nie tylko dzięki temu, że w mieście można spotkać wieczorami wiele biegających osób. Odbywa się tu również wiele cyklicznych imprez biegowych, które zrzeszają zawodowych biegaczy, jak i amatorów tej dyscypliny sportu. Możliwe jest to dzięki różnorodności oferowanych tras i dystansów (od biegów krótkich, aż po ultramaratony)...
Questing to forma gry miejskiej, której celem jest “nauka przez zabawę”. Poprzez ciekawe zadania, uczestnik utrwala i zdobywa wiedzę o danym regionie. Questing to zabawa dla każdego, bez względu na wiek. Zapraszamy do poznania miasta - ściągnij mapę z zadaniami i dołącz do odkrywców Rzeszowa...
Przewodnik po wybranych obiektach architektury międzywojennego Rzeszowa
Dwujęzyczny przewodnik prezentuje wybór 40 rzeszowskich budynków o różnej funkcji i skali stanowiących odzwierciedlenie wyjątkowo dynamicznych przemian o charakterze politycznym, gospodarczym, społecznym i estetycznym, które uczyniły z prowincjonalnego miasta, pozbawionego perspektyw rozwoju, ośrodek aspirujący do bycia stolicą jednego z trzech regionów Centralnego Okręgu Przemysłowego...
… Ta kolekcja, ten zbiór nazywa się „zagranicznie” Sammlung, bo i założenie Janka jest międzynarodowe. Jej historia zaczęła się bowiem w Austrii. To tam Janek spędził 15 lat swojego życia, tam pracował u profesora wiedeńskiej Akademii Sztuk Pięknych Juliusa Drago Preloga stając się jego asystentem, a z czasem mecenasem artystów.
Gdybym miała opisać Sammlung krótko, to powiedziałabym, że jest to kolekcja eklektyczna. Łączy w całość odmienne elementy, teorie, pojęcia, zapożycza z różnych stylów. Jest zróżnicowana, znajdziemy w niej i starszych mistrzów (m.in. Drago Julius Prelog, Josef Mikl, Kurt Philipp, Zbigniew Warpechowski, Krystyna Piotrowska, Ewa Zarzycka), ale też i młodsze, zdolne pokolenie artystów (m.in. Marek Firek, Paweł Jarodzki, Jadwiga Sawicka). Swoje miejsce mają tu też najmłodsi artyści urodzeni w latach 80-tych i 90-tych (np. Maciej Wieczerzak). Z greki eklektikós oznacza „wybierający”. Wydaje mi się, że jedynym kluczem do zrozumienia założeń tej kolekcji jest sam jej Autor. Postać Wybierającego i jego osobiste poczucie wolności, że zbiera, to co chce, co Jemu się podoba. I nie przyświeca mu żadne inne kryterium estetyczne, a raczej zagadnieniowe. Kolekcja Janka ma kilka odłamów, z pozoru nieposiadających zbyt wielu wspólnych cech. Sammlung to nie jest jednolita całość. Zawiera obiekty, instalacje, prace malarskie, rysunkowe czy rzeźbiarskie.
Próbując uchwycić sens zainteresowań jej Zbieracza, należy się przyjrzeć samej Kolekcji, która – stosując matematyczne pojęcie zbioru – nie jest zbiorem jednolitym. Raczej są to trzy podzbiory, które łączy osoba Pastuły…