Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki - MOC Odkrywców

Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki - MOC Odkrywców

Czas: 3 czerwca 2023, od 11:00 do 18:30

Miejsce: Tereny Politechniki Rzeszowskiej, Rzeszów, Polska

Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki - MOC Odkrywców to popularnonaukowy festiwal, który ma na celu promowanie nauki i techniki poprzez interaktywne i edukacyjne atrakcje. Odbywa się na terenach Politechniki Rzeszowskiej od 2018 roku, po wcześniejszych edycjach organizowanych w centrum miasta.

W ramach 13. edycji imprezy, która odbędzie się 3 czerwca 2023 roku, od godziny 11:00 do 18:30, uczestnicy będą mieli okazję poznać fascynujące aspekty nauki i techniki. Miasteczko Piknikowe będzie skupiać się wokół głównego budynku Politechniki Rzeszowskiej, gdzie odbędą się wykłady i prezentacje.

Impreza będzie podzielona na 4 strefy tematyczne: Pasaż Techniki, Pasaż Nauki, Pasaż Kultury i Sztuki oraz Skwer Historii. W każdej z tych stref będzie można uczestniczyć w interaktywnych pokazach, warsztatach i prezentacjach z zakresu fizyki, chemii, robotyki, awioniki, informatyki, inżynierii środowiska i biotechnologii. Dodatkowo odbędą się widowiskowe pokazy teatru wysokich napięć, symulatora lotu i skoków spadochronowych, pokazu transformatorów Tesli oraz pojedynków rycerzy.

Imprezę uświetnią również Goście z odległej Galaktyki, którzy wprowadzą dodatkową dawkę niezwykłej zabawy i nauki.

Wstęp na piknik naukowy jest wolny, a wszystkie atrakcje są nieodpłatne. Zapraszamy wszystkich odkrywców, małych i dużych, do uczestnictwa w Rzeszowskim Pikniku Nauki i Techniki - MOC Odkrywców!