Before Rockowej Nocy z Jesus Chrysler Suicide

Before Rockowej Nocy z Jesus Chrysler Suicide

8 lipca 2022
21:00
Rzeszowskie Piwnice
  

Na 50 dni przed tegoroczną odsłoną Rockowej Nocy mamy dla was nie lada niespodziankę. Po 6 latach Jesus Chrysler Suicide wraca z nową płytą "Rexpublica Lunatica", a numery z niej wybrzmią w Rzeszowskich Piwnicach już 8 lipca o 21:00. Czy może być lepsze miejsce na undegroundową muzykę? W kameralnej przestrzeni Piwnic czeka na Was ściana gitar i kilka niespodzianek dotyczących Rockowej Nocy.

Grupa JESUS CHRYSLER SUICIDE (JCS) powstała w 1991 roku z inicjatywy wokalisty, autora tekstów i kompozytora Tomasza "Szamota" Rzeszutka. Zespół zarejestrował 8 płyt, a wśród nich nagraną w 1995 roku, najbardziej uznaną przez fanów i media - "Schizovirus 0", która w podsumowaniu miesięcznika "Tylko Rock", znalazł się na liście stu najlepszych płyt lat 90.

Ich najnowszy album "Rexpublica Lunatica" zawiera 11 bardzo różnorodnych, jednak wyjątkowo spójnie brzmiących kompozycji.

Płyta jest rozwinięciem stylu, który zespół zapoczątkował na swoich albumach takich jak "Schizovirus" czy "Rhesus Admirabilis", w którym mieszają się ze sobą przeróżne odmiany alternatywnego rocka takie jak: industrial rock, punk, stoner, czy progressive rock.

Album został zmiksowany i zmasterowany przez Haldora Grunberga, znanegpo ze współpracy z takimi zespołami jak: Behemoth, czy Me And That Man, a większość tekstów zawartych na płycie napisał Jacek Sadło.

 

Obecny skład zespołu:

Tomasz "SzamoT" Rzeszutek - wokal

Michał "Balon" Balogh - bębny

Marcin "Baran" Barański - bas

Robert "Pingwin" Grubman - gitara

Grzegorz "Yagas" Łagodziński - klawisze

Marcin "Cinek" Jasiewicz - gitara

Jerzy "Diabeł" Tomczyk - gitara

https://www.facebook.com/JesusChryslerSuicide/

Bilety na:

https://bilety.rzeszowskiepiwnice.pl/repertoire/show?id=4848&selectedDate=2022-07-08