Spacer: Koleją do Rzeszowa i koleją z Rzeszowa - Architektura kolejnictwa

Spacer: Koleją do Rzeszowa i koleją z Rzeszowa - Architektura kolejnictwa

Czas: Czwartek, 1 czerwca 2023, od 17:00 do 19:00

Miejsce: Ulica Artura Grottgera, 35-005 Rzeszów, Polska

Przyłącz się do kolejnego spaceru miejskiego #OkoNaMiasto pt. "Koleją do Rzeszowa i koleją z Rzeszowa - Architektura kolejnictwa". Tym razem skupimy się na temacie kolejnictwa w Rzeszowie, ze szczególnym uwzględnieniem charakterystycznej architektury kolejowej, która pojawiła się w mieście od drugiej połowy XIX wieku i przeżyła swoje apogeum pod koniec XIX wieku i na początku XX wieku.

Naszym przewodnikiem będzie Adam Sapeta, pracownik rzeszowskiego oddziału Narodowego Instytutu Dziedzictwa, który jest prawdziwym pasjonatem kolejnictwa rzeszowskiego (i nie tylko!). Adam Sapeta jest uznawany za eksperta w tej dziedzinie, co dodaje dodatkowej wartości temu spacerowi w ramach cyklu #OkoNaMiasto.

Spotykamy się w Dzień Dziecka, 1 czerwca, o godzinie 17:00. Miejscem zbiórki będzie plac przy dawnych magazynach kolejowych. Jest to łatwo dostępne miejsce - wystarczy udać się na ulicę Grottgera, na rogu Dworca PKS i pobliskiej kwiaciarni, a następnie skierować się w kierunku brukowanego placu. Tam, gdzie niegdyś znajdowała się żelazna kładka nad torowiskiem klejowym, a w przeszłości przebiegał odcinek starej drogi z północy na południe, rozpocznie się nasz spacer po "Kolei do Rzeszowa i kolei z Rzeszowa - Architekturze kolejnictwa".

*Oko na miasto Europejski Rzeszów - spacery dziejami miasta. To zadanie jest finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.


Rzeszowskie Piwnice