48 godzin na stworzenie koncepcji kosmicznej będą mieli uczestnicy XI edycji hackathonu organizowanego przez NASA. W Podkarpackim Centrum Innowacji w Rzeszowie odbędzie się lokalna edycja tego wydarzenia. 

Hackathon odbędzie się w dniach 1-2 października. Jednym z miast, które podejmą się kosmicznego wyzwania, jest Rzeszów.

– Uczestnictwo w hackathonie daje możliwość stworzenia innowacyjnych rozwiązań na Podkarpaciu. Dane satelitarne udostępnione przez NASA i liczne grono partnerów, mogą pomóc lepiej zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość w wielu dziedzinach życia społeczno-gospodarczego – mówi Marcin Rudnicki z ProtoCreativeLabs Space Exploration

Tegorocznym hasłem hackathonu jest „Make Space”. NASA International Space Apps Challenge 2022 ma być okazją do tego, by lepiej poznać zagadnienia eksploracji przestrzeni kosmicznej.

– Do udziału w wydarzeniu zapraszamy uczniów i studentów z Podkarpacia: artystów, makerów, innowatorów, projektantów, programistów, technologów, inżynierów oraz wszystkich zainteresowanych rozwojem kultury innowacji w lotnictwie i kosmonautyce – zachęca Łukasz Bonarek, dyrektor zarządzający PCI ProtoLab.

Autorzy najlepszych rozwiązań wypracowanych podczas hackathonu otrzymają nagrody od organizatorów oraz partnerów wydarzenia, będą mogli powalczyć o trzy nagrody główne fundowane przez centralę NASA. Wszystkie informacje na temat wydarzenia znajdziecie na stronie: Hackathon