Spektakl „Obietnica” oraz spotkanie z Mirą Marcinów

Teatr Przedmieście spektakl „Obietnica”

oraz

spotkanie z Mirą Marcinów w ramach Wieczorów Literackich

3 grudnia 2022

18:00

Teatr Przedmieście, ul. Reformacka 4

 

Program:
18:00 - Teatr Przedmieście „OBIETNICA”, reż. Aneta Adamska-Szukała
19:00  - Spotkanie autorskie z Mirą Marcinów,
prowadzenie: Anna Fostakowska

 

Mira Marcinów – filozofka i pisarka, studiowała na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie obroniła doktorat z psychologii. Pracuje w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Publikowała m.in. w „Znaku”, „Tygodniku Powszechnym” i francuskim piśmie o poezji „Orpheus”. Finalistka Nagrody Naukowej „Polityki” (2019) i laureatka Nagrody Prezesa Rady Ministrów (2015).

Szczególnym zainteresowaniem darzy kwestie szaleństwa i teorii na jego temat, które to zamiłowanie w 2012 roku zaowocowało rozprawą zatytułowaną “Na krawędzi wolności: szaleństwo jako wybór w filozofii Henryka Struvego”. W 2017 roku wydała pierwszy tom “Historii polskiego szaleństwa”, będący antologią rodzimych tekstów z dziedziny psychopatologii, a zarazem pierwszą próbą stworzenia archeologii polskiego szaleństwa. Rok później, wspólnie z Bartłomiejem Dobroczyńskim wydała pracę naukową pt. “Niezabliźniona rana Narcyza: dyptyk o nieświadomości i początkach polskiej psychoanalizy”, którą była nominowana do Poznańskiej Nagrody Literackiej.
Za prozatorski debiut „Bezmatek” otrzymała Paszport Polityki, a także nominację do Nagrody Literackiej „Nike”, nagrody „Odkrycia Empiku”, Nagrody Conrada oraz do nagrody O!Lśnienia.

O spektaklu „Obietnica”:
Teatr Przedmieście - Obietnica

Wstęp wolny, obowiązkowa rezerwacja: +48 667 714 730