Spektakl WŁOSY MAMY

Spektakl WŁOSY MAMY

Data: 27 wrzesień (9:00 oraz 11:00)

Miejsce: Teatr Maska

 

Od 24 do 27 września o godz. 9.00 i 11.00 Teatr Maska serdecznie zaprasza na spektakl „Włosy mamy” w reżyserii Tomasza Maśląkowskiego.

„Włosy mamy” to piękna opowieść, której głównymi bohaterami są dziecko i rodzic, a właściwie uczucia, które tej relacji towarzyszą.  

Emma ma pogodny, pełen miłości, rozśpiewany dom, który tętni radością, zabawą i śmiechem. Bo mama Emmy jest kochana i ma we włosach słońce…  Niestety, jak to w życiu bywa, słońce nie świeci codziennie i któregoś dnia w tym szczęśliwym domu pojawia się smutek. Obezwładniający. Niezrozumiały. Budzący poczucie zagrożenia. I bezradną złość. W splątanych włosach mamy nie ma już uśmiechu, jest strach i niemoc.

Dziewczynka bardzo stara się na swój dziecięcy sposób uporać się z sytuacją, ujarzmić złe myśli, rozplątać uczucia i opanować narastający chaos burzący spokój jej rodziny. Sprawić, by we włosach mamy zaczęły znowu wesoło tańczyć promyki słonka…

Czy sobie z tym poradzi? Oczywiście wszystko skończy się dobrze, bo pojawi się ktoś, kto pomoże...

„Włosy mamy” to historia dająca nadzieję, pomagająca oswoić lęki, zrozumieć różne trudne emocje, z którymi mierzymy się na co dzień wszyscy – zarówno mali, jak i duzi, a nawet całkiem dorośli.
Spektakl jest sceniczną adaptacją bestsellerowej książki, która od kilku lat bije rekordy popularności w całej Europie. Zapraszamy na ważny i mądry spektakl, który – taką mamy nadzieję – pomoże lepiej rozpoznawać emocje, skutecznie sobie z nimi radzić i rozświetli choćby niewielki skrawek naszej nie zawsze łatwej codzienności. Polecamy i zapraszamy!


adaptacja: Lena Frankiewicz
reżyseria i scenografia: Tomasz Maśląkowski
muzyka: Grzegorz Mazoń
reżyseria światła: Lena Frankiewicz

obsada:
Jadwiga Domka, Anna Kukułowicz, Ewa Mrówczyńska, Natalia Zduń / Katarzyna Lewandowska, Anna Złomańczuk

 

czas trwania: ok. 55 min
spektakl dla widzów 5+


Театр Маска