Europejski Stadion Kultury 2024

14 edycja festiwalu Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury 

termin: 21-23 czerwca 2024 roku

Motywem przewodnim ESK 2024 jest „move to change”
Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.
W ramach festiwalu odbędą się:
- KONCERT GŁÓWNY w Parku Sybiraków
- PROJEKTY ARTYSTYCZNE rozgrywające się w Fosie Zamku Lubomirskich oraz innych przestrzeniach miejskich
W tym roku ze względu awans reprezentacji Polski do EURO 2024 zorganizowana zostanie Strefa Kibica, co jest powrotem do korzeni festiwalu, którego idea narodziła się w 2011 roku, jako polsko-ukraińskiego projektu kulturalnego, towarzyszącego przygotowaniom do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012.
 
Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury na stałe wpisał się w kalendarz imprez miejskich. To największy na Podkarpaciu i jeden z najciekawszych interdyscyplinarnych festiwali w Polsce, który od początku swojego istnienia zapewnia uczestnikom intensywną dawkę doznań artystycznych.

Od 2013 roku Europejski Stadion Kultury (ESK) odbywa się w ramach festiwalu Wschód Kultury, gromadząc artystyczne społeczności miast Polski Wschodniej (Lublin, Białystok) oraz artystów z państw Partnerstwa Wschodniego, takich jak Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Mołdawia i Ukraina.

Festiwal wyróżnia się swoim interdyscyplinarnym charakterem, łącząc w sobie różnorodne gatunki muzyczne, teatralne, fotograficzne, taneczne i wizualne.
Szczegóły wkrótce na: estrada.rzeszow.pl | stadionkultury.pl
Zarezerwuj
Пам\'ятник Сибірякам