Festiwalowy Rzeszów 2022

Rzeszów w tym roku zachwyci Was letnimi festiwalami!

 

DOPE FEST

Rzeszów powraca na mapę festiwali hip hopowych. Na skwerze Millenium Hall wystąpi 10 artystów sceny hip hopowej reprezentujących odmienne style.

🎼 LINE - UP: 🎼

 

PIĄTEK 17.06 Dziarma // Hodak // OKI // Kukon // Jan-rapowanie

SOBOTA 18.06 Miły ATZ // Gruby Mielzky // Łajzol // Guzior // Sokół

 

Bilety na festiwal dostępne są w wariantach wejścia na jeden dzień oraz karnetu dwudniowego. Dystrybutorem biletów online jest Going. oraz Empik Bilety natomiast stacjonarnie salony Empik w całej Polsce.

🎫 BILET JEDNODNIOWY // PIĄTEK - 99 PLN

🎫 BILET JEDNODNIOWY // SOBOTA - 99 PLN

🎫 KARNET DWUDNIOWY - 179 PLN

🎫 STANDARD - 119/219 PLN

🎫 LAST CALL - 139/239 PLN

Więcej informacji:

Dope Fest

 

ESK - Europejski Stadion Kultury

Największe tego typu wydarzenie na Podkarpaciu. Podczas festiwalu co roku w różnych miejscach Rzeszowa odbywa się kilkadziesiąt wydarzeń – koncertów, spektakli teatralnych, performance’ów, warsztatów dla starszych i młodszych, wystaw, spotkań i nie tylko!

 

🗓 Oto garść najważniejszych informacji: 🗓

🎼

KONCERT GŁÓWNY

Park Sybiraków

24 czerwca

20:00-23:30

na którym wystąpią gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej (z krajów Partnerstwa Wschodniego) – wykonają własne utwory i zagrają w tzw. kolektywach, czyli duetach.

Kolektywy:

Gitarowy Hymn Ukrainy - Polish Guitar Masters for Ukraine

KONCERT OTWARCIA: KAŚKA SOCHACKA

AFROMENTAL + TAUTUMEITAS (ŁOTWA)

VIKI GABOR + Maléna (ARMENIA)

KRÓL + ALYONA ALYONA (UKRAINA)

ANIA RUSOWICZ + JULIA BELEI (UKRAINA)

 

Klub Festiwalowy

Fosa Zamku Lubomirskich

🏰

Kilkanaście wydarzeń: między innymi silent disco, czyli dyskoteka z słuchawkami, która na stałe wpisała się już w program festiwalu, szereg atrakcji dla najmłodszych, zlot food trucków, koncerty artystów z Polski i zagranicy w ramach wydarzenia Electro East, Przestrzeń Wymiany Myśli, Festiwal Działań Oddolnych.

Więcej informacji:

Europejski Stadion Kultury 2022

 

LETNIE BRZMIENIA

Letnie Brzmienia to ogólnopolska trasa koncertowa topowych polskich artystek i artystów. W lipcu przy fosie Zamku Lubomirskich usłyszymy artystę totalnego – Ralpha Kamińskiego oraz eklektyczną mieszankę popu, rapu, hip-hopu i trapu w wykonaniu Sobla. Dzień później scenę opanuje niekwestionowana gwiazda – człowiek orkiestra – Zalewski. Ostatniego dnia lipca zagra pop-folkowy duet Kwiat Jabłoni, który wyprzedaje największe i najbardziej prestiżowe polskie sale koncertowe.

 🎼

Harmonogram koncertów:

🌷 24.07, godz. 20:00 – Ralph Kaminski 🌷

https://www.facebook.com/events/323370629888906/

🌼 28.07, godz. 20:00 – Sobel 🌼

https://www.facebook.com/events/573150763760232/

🌺 29.07, godz. 20:00 – Zalewski 🌺

https://www.facebook.com/events/513292693678992/

🌸 31.07, godz. 20:00 – Kwiat Jabłoni 🌸

https://www.facebook.com/events/715976376495141/

Więcej informacji:

Letnie Brzmienia 2022

Letnie Brzmienia 2022 2

RE: RZESZÓW FESTIWAL

Pierwsza edycja nowego letniego festiwalu muzycznego w Rzeszowie!

A to tylko początek. Letnie festiwale muzyczne to kulturowy fenomen - przyciągają wielotysięczną publiczność, kreują trendy i stały się jedną z ulubionych form wakacyjnego spędzania czasu. To wydarzenia pełne energii, pozytywnych emocji i inspiracji.

W sierpniowy weekend rzeszowskie Bulwary nad Wisłokiem wypełnią się nie tylko muzyką największych współczesnych gwiazd popu, alternatywy, hip-hopu, rocka i elektroniki, ale także zostaną rozświetlone przez Park Świateł. To połączenie jakiego w tym regionie jeszcze nie było.

Pierwsza pula potwierdzonych artystów to: BRODKA, PEZET, MARGARET, ZDECHŁY OSA oraz NOVIKA.

Natalia Przybysz, Organek, Igo i Baasch, Mrozu, Fisz Emade Tworzywo i Arek Kłusowski to kolejne gwiazdy, które dołączają do tegorocznego line-upu RE: RZESZÓW FESTIVALU.

Listę artystów na tegorocznej edycji RE: RZESZÓW FESTIVAL zamykają: BARANOVSKI I SZCZYL!

W sierpniowy weekend rzeszowskie Bulwary nad Wisłokiem wypełnią się nie tylko muzyką największych współczesnych gwiazd popu, alternatywy, hip-hopu, rocka i elektroniki, ale także zostaną rozświetlone przez Park Świateł.

Więcej informacji:

Część 1

Część 2

Część 3

Część 4

Część 5

Część 6

 

ROCKOWA NOC

i

Before Rockowej Nocy z Jesus Chrysler Suicide

Więcej informacji:

Studniówka Rockowej Nocy 2022

Rockowa Noc 2022

Before Rockowej Nocy z Jesus Chrysler Suicide

 

Rockowa Noc – festiwal, który w Rzeszowie odbędzie się już po raz 17. wchodzi na WYŻSZY POZIOM MOCY! Już 26 – 28 sierpnia na festiwalowej scenie stanie mnóstwo gwiazd, także artystów o zasięgu międzynarodowym! Obok nich zagrają młode zespoły, które zaczynają swoją karierę muzyczną, a na Rockowej Nocy zawalczą o statuetkę Tadeusza Nalepy i nagrodę pieniężną.

Rockowa Noc zmienia też lokalizację na tajemnicze, wyjątkowe ROCK CITY. Gdzie będzie zbudowane? Jak będzie można zostać obywatelem rockowego miasteczka? Estrada Rzeszowska odsłoni karty 19 maja na studniówce, która odbędzie się dokładnie na 100 dni przed festiwalem.

Line Up Rockowej Nocy 2022:

 

Dezerter

Polska legenda punk rocka o zasięgu międzynarodowym. Grupa powstała w Warszawie w maju 19981 r. Początkowo zespół nosił nazwę SS-20, po zmianie nazwy Dezerter nagrał EP „Ku przyszłości”. W 1985 roku na dwóch różnych składankach znalazły się utwory Dezertera: „Fala” [„Wave”] i „Jak punk to punk” [„Let's Have Punk”]. W 1987 roku w Stanach Zjednoczonych ukazała się pierwsza płyta LP Dezertera wydana przez Maximum Rock'n'Roll „Underground Out Of Poland”, w Polsce ukazała się też kolejna płyta (w wersji ocenzurowanej) - „Kolaboracja” . Rok 1989 to kolejny album - „Kolaboracja II”, a 1990 „Wszyscy przeciwko wszystkim”; opublikowane w Polsce i Francji. Kolejne lata przynosiły kolejne albumy, które nucą fani w Polsce, wielu krajach Europy (m. in. Niemczech, Finlandii, Czechach) i USA.

Riverside

Kapela, której nie trzeba przedstawiać. Ich historia to sukcesywna wspinaczka po drabinie rockowej kariery. Jak sami o sobie mówią, Riverside przed laty był „fanaberią zapalonej grupki entuzjastów rocka progresywnego”. Dziś Riverside to zasłużony szyld uwielbiany nie tylko w Polsce, ale także w kilkunastu innych krajach na całym świecie. Na ich koncertach zawsze zjawiają się tłumy. Kapela świętuje właśnie swoje 20 - lecie!

Tides from Nebula

Zespół powstał w 2008 roku, a już może pochwalić się spektakularnymi sukcesami. Album „Aura” został wydany w marcu 2009 i od razu został bardzo entuzjastycznie odebrany zarówno przez krytyków jak i słuchaczy, zebrał bardzo wysokie noty w prasie polskiej jak i zagranicznej. Zespół w mgnieniu oka stał się szeroko rozpoznawalnym polskim zespołem post-rockowym i jednym z najlepszych „towarów eksportowych” w Polsce.Zyskał też opinię wyśmienitego zespołu koncertowego. Tides from Nebula grali między innymi w Niemczech, Belgii, Francji, Austrii.

Turbo

Grupa powstała w styczniu 1980 roku w Poznaniu, a niecałe cztery miesiące później zagrała swój pierwszy koncert. Po udanym debiucie, Turbo zostało zaproszone przez organizatorów do wzięcia udziału w pierwszym festiwalu muzyki rockowej „Jarocin 80”.Od tamtego czasu zespół zagrał tysiące koncertów w Polsce, biorąc udział w wielu istotnych festiwalach rockowych i metalowych. Grupa kilkakrotnie wyjeżdżała koncertować poza granice ojczyzny, między innymi do Austrii, Czech, Irlandii, Niemiec, Słowacji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, a ostatnio także do Rosji. Od początku działalności Turbo oscylowało w kierunku hard rockowym, z biegiem lat coraz bardziej udoskonalając styl w oparciu o kolejne metalowe trendy.

KSU

Bieszczadzka legenda!Powstali w 1977 roku w Ustrzykach Dolnych, wydali 11 płyt. Wykonują muzykę punk rockową, ale i rock szeroko pojęty. Wypracowali własny styl muzyki i ubioru. Podczas koncertów wiernie towarzyszy im tłum oddanych fanów, a styl frontmana kapeli - Eugeniusza Olejarczyka pseud. Siczka, jest nie do podrobienia. Jego talent i charyzma sprawiają, że KSU wciąż pociąga za sobą nowe pokolenia.