Zima to wyjątkowo magiczny okres w całym roku, dlatego na rynku stolicy podkarpacia świąteczny klimat  zawitał już na początku grudnia. Nie bez powodu tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Rzeszowie nosi nazwę Świątecznego Miasteczka. Dla mieszkańców Rzeszowa przygotowano aż 70 wydarzeń oraz mnóstwo atrakcji pełnych urozmaiceń, a wśród nich między innymi: diabelski młyn, karuzela, Szopka Bożonarodzeniowa, Domek Świętego Mikołaja, stoiska z rękodziełem oraz lokale gastronomiczne oferujące wyjątkowo świąteczne przysmaki.

Ринок Rzeszów

fot. Patrycja Mazur

Od 2 grudnia w Rzeszowskim Domu Kultury ma miejsce cykl czternastu warsztatów bożonarodzeniowych pod nazwą: „Zimowa Cudotwórnia”, który potrwa do piątku, 17 grudnia. 
Warsztaty prowadzone są bezpłatnie, pod przewodnictwem instruktorów rękodzieła artystycznego. Świąteczne warsztaty skierowane są w szczególności do osób, które mają zamiłowanie do zajęć hand-made oraz są zwolennikami koncepcji zero waste.
W dzień poprzedzający oficjalne otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego, 3 grudnia w Rzeszowskim Domu Kultury, odbył się koncert Magdy Steczkowskiej, podczas którego można było usłyszeć między innymi najpiękniejsze polskie kolędy oraz piosenki świąteczne.

Majestatyczna inauguracja Jarmarku Bożonarodzeniowego miała miejsce 4 grudnia. Tego dnia miasto rozbłysnęło tysiącami kolorowych światełek, dodatkowo odbyło się uroczyste zapalenie choinki oraz pokaz rzeźbienia w lodzie.


fot. Jerzy Zygadło

W niedzielne popołudnie Rzeszowianie mogli wziąć udział w korowodzie Świętego Mikołaja, który ruszył spod fontanny multimedialnej. Miejscem docelowym świątecznego orszaku był Rynek Rzeszowa, przepełniony świątecznymi atrakcjami.

fot. Patrycja Mazur

Kolejny weekend grudnia (11.12. – 12.12.) w szczególności skierowany będzie do najmłodszych. Sobota przywita mieszkańców tematycznymi warsztatami, kinem plenerowym oferującym seans dla dzieci, nie zabraknie również muzyki na żywo w wersji cover. Z kolei wieczorem odbędzie się Christmas Party w towarzystwie DJ. W niedzielę na najmłodszych czekać będzie bajkosfera, w której odbędzie się czytanie baśni. Kolejno, wieczorem na Rynku Rzeszowa rozbrzmiewać będą swingowe rytmy pod postacią muzyki na żywo. Klimatyczne piosenki skłonią do refleksji, pozwolą na chwilę wytchnienia oraz nastoją do świątecznych przygotowań. Dodatkowo, tego dnia Rzeszowski Dom Kultury rusza z V Budziwojskim Kiermaszem Bożonarodzeniowym. Oferta produktowa widoczna będzie stacjonarnie, odwiedzając stragany kiermaszu oraz w wersji online.

W piątek, 17 grudnia, na Rynku Rzeszowa odbędzie się Wigilia Miejska. Tego dnia na liście wydarzeń można znaleźć między innymi: animacje laserowe czy występ chóru Męskiego Resonantae. Dla Rzeszowian, którzy nie zdążyli wziąć udziału w klimatycznych atrakcjach, we wcześniejszych dniach Jarmarku, w weekend poprzedzający rodzinne celebrowanie Bożego Narodzenia, Świąteczne Miasteczko ponownie zaoferuje wydarzenia o świątecznej tematyce, również z myślą o najmłodszych.


fot. Patrycja Mazur

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy będzie obfitował w różnorodne magiczne wydarzenia o świątecznej tematyce, które Rzeszowianie będą mogli celebrować wśród klimatycznych ozdób. Magiczny nastrój potęgować będą rozbrzmiewające melodie świątecznych piosenek jakie będzie można usłyszeć między innymi podczas koncertów odbywających się na Rzeszowskim Rynku. Te i inne atrakcje czekają na mieszkańców w Świątecznym Miasteczku Rzeszowa.

Świąteczne miasteczko Rzeszowa - 4.12. – 23.12. 🎅🏻 🎄
poniedziałki – soboty: 1200 - 2000
niedziele: 1000 - 2000