Skrzydła ze złomu to rzeźba w kształcie skrzydeł anioła, która stanęła w Rzeszowie w ramach akcji charytatywnej „Skrzydła dla Filipa”. Organizatorem akcji jest firma Metkom, a współorganizatorem Stowarzyszenie pod Skrzydłem Anioła.

Skrzydła ze złomu, czyli jak powstała idea „Skrzydeł dla Filipa”?

Skrzydła ze złomu to rzeźba w kształcie skrzydeł anioła, która stanęła w Rzeszowie w ramach akcji charytatywnej „Skrzydła dla Filipa”. Organizatorem akcji jest firma Metkom, a współorganizatorem Stowarzyszenie pod Skrzydłem Anioła. Postanowiliśmy odejść od tradycyjnych zbiórek i zrobić coś wyjątkowego, co zostawi po sobie trwały ślad oraz stanie się symbolem pomagania. Tak właśnie powstał pomysł skrzydeł anioła ze złomu, czyli akcja „Skrzydła dla Filipa”.

Dlaczego właśnie skrzydła ze złomu? Ponieważ surowce wchodzące w skład złomu są cenne i potrafią odnaleźć swoje drugie zastosowanie nie tylko w przemyśle, ale także w sztuce. „Skrzydła dla Filipa” są doskonałym przykładem na to, że niepotrzebne przedmioty potrafią stać się piękną formą wizualną i symbolem wspólnego pomagania.

Rzeźba ze złomu została wykonana przez kowala-artystę, Janusza Śwista. Skrzydła mają cztery metry rozpiętości, a ich tył jest wykonany z około tysiąca kutych ze złomu piór. Przy rzeźbie ustawiona jest tablica z logami firm, Aniołów Filipa. 

 

Skrzydła dla Filipa – kim jest mały wojownik?

 

Filip Biela to cudowny, silny chłopiec, który w wieku dwóch miesięcy uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Wskutek tego jego mózg i czaszka zostały uszkodzone, złamał nóżkę, obił serce i nerki. Lekarze nie dawali mu szans na przeżycie. Jednak dzięki mobilizacji oraz wytrwałości rodziców, Sylwii i Pawła, wielu operacjom i intensywnej rehabilitacji, Filip ma już dzisiaj trzy lata. Rodzice chłopca robią wszystko, by wesprzeć prawidłowy rozwój swojego dziecka, niestety jest to bardzo kosztowne.

 

Cele akcji Skrzydła dla Filipa

Podstawowym celem Akcji „Skrzydła dla Filipa” jest zwrócenie uwagi na prowadzoną on-line zbiórkę pieniędzy na pokrycie kosztów rehabilitacji i leczenia chłopca.

Kolejnym istotnym elementem akcji jest zaangażowanie przedsiębiorców działających na terenie Podkarpacia, którzy potrafią się zjednoczyć, by pomóc potrzebującym. Wierzymy, że dzięki takiej współpracy lokalnych firm, jesteśmy w stanie zebrać większe fundusze dla Filipa.

Skrzydła ze złomu w Rzeszowie będą też symbolem nowej jakości pomagania innym, która nie polega tylko na zbiórce pieniędzy. Nasza akcja jest oparta na szerokim zaangażowaniu i działaniu długotrwałym, pozostawiając ślad w formie skrzydeł anioła.

Od 7 czerwca, na Placu Farnym w Rzeszowie możemy już podziwiać imponującą rzeźbę wykonaną z pół tony złomu.

 

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji!

https://www.dajesz.com.pl/pomozmy-w-uzbieraniu-srodkow-na-leczenie-i-rehabilitacje-malego-filipka