Festiwalowy Rzeszów 2022 - Rzeszów w tym roku zachwyci Was letnimi festiwalami!

DOPE FEST 

https://dopefest.pl/ 

Tegoroczne lato w Rzeszowie będzie stało pod znakiem festiwali muzycznych. W czerwcu odbędzie się Dope Fest. Wystąpi 10 artystów sceny hip hopowej. 

Dope Fest potrwa dwa dni: 17-18 czerwca na skwerze Millenium Hall. – Rzeszów powraca na mapę festiwali hip hopowych. Rozgośćcie się – zapowiadają organizatorzy.

W każdy dzień odbędzie się po pięć koncertów. 17 czerwca wystąpią: Dziarma, Hodak, OKI, Kukon i Jan-rapowanie. Szczególnie warto zwrócić uwagę na Dziarmę, czyli Agatę Dziarmagowską, jedną z ikon kobiecego rapu w naszym kraju.

18 czerwca zaś wystąpią: Miły ATZ, Gruby Mielzky, Łajzol, Guzior i Sokół. To właśnie Sokół, czyli Wojtek Sosnowski, raper, współzałożyciel WWO i członek ZIP Skład czy TPWC, będzie największą gwiazdą Dope Fest.  

Bilety i karnety na Dope Fest są już w sprzedaży na goingapp.pl. Ceny pojedynczych wejściówek zaczynają się od 99 zł, dwudniowych karnetów od 179 zł. Bilety można kupować się także w sklepach stacjonarnych sieci empik. 

Dope Fest będzie kolejnym letnim festiwalem muzycznym w Rzeszowie. W dniach 24-26 czerwca odbędzie się 12. edycja Europejskiego Stadionu Kultury.

 

ESK - Europejski Stadion Kultury 

https://stadionkultury.pl/ 

Na nazwiska artystów, którzy wystąpią podczas koncertu głównego jest jeszcze za wcześnie. Ale wiadomo już gdzie powstanie Klub Festiwalowy. Organizatorzy znaleźli dla niego nowe miejsce.

Europejski Stadion Kultury to największy festiwal na Podkarpaciu. Jego formuła od lat jest niezmienna. To koncert główny z udziałem kolektywów i kilkadziesiąt wydarzeń kulturalnych w różnych częściach miasta. Najważniejsze odbywają się w Klubie Festiwalowym, który w tym roku powstanie w fosie Zamku Lubomirskich i przy fontannie multimedialnej.

To właśnie tam odbędzie się silent disco, warsztaty dla dzieci, będzie strefa food trucków, koncerty artystów z Polski i zagranicy w ramach Electro East, Przestrzeń Wymiany Myśli, czy Festiwal Działań Oddolnych. Wcześniej tego typu wydarzenia odbywały się na bulwarach, w tym roku organizatorzy zmienili miejsce na zamkową fosę i okolice fontanny.

Koncert główny, pod hasłem „Odzyskać równowagę”, odbędzie się w tym samym miejscu co w ubiegłym roku, czyli w Parku Sybiraków. Tradycyjnie, wystąpią gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej z krajów Partnerstwa Wschodniego, które wykonają własne utwory i zagrają w duetach. Składy zostaną ogłoszone 31 maja.

W Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego odbędzie się kolejna edycja koncertu Art Celebration. Sporo będzie się też działo m.in. na Rynku, w Rzeszowskich Piwnicach, Galerii Nierzeczywistej, Rzeszowskiej Galerii Fotografii oraz Teatrze Maska.

Tegoroczna edycja ESK jest przyjazna środowisku, dlatego część wydarzeń będzie dotyczyła tematów związanych z naturą i ekologią w sztuce. Na festiwal wyrośnie też łąka kwietna, która już została wysiana na bulwarach.

Organizatorzy zapowiadają, że niebawem ogłoszą więcej szczegółów programu. ESK odbędzie się w Rzeszowie po raz dwunasty. Rozpocznie się w piątek, 24 i potrwa do 26 czerwca. Nie ma biletów, wszystkie wydarzenia ESK są bezpłatne. Będą się one odbywały się w 11 różnych punktach na terenie miasta. 

ESK odbywa się w Rzeszowie od 2011 r., a od 2013 r. w ramach festiwalu Wschód Kultury we współpracy z artystami miast Polski Wschodniej i artystów krajów Partnerstwa Wschodniego (Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy). Wschód Kultury odbywa się w trzech polskich miastach: w Rzeszowie, Lublinie i Białymstoku.

KAŚKA SOCHACKA

Wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. W 2019 pojawiła się jej debiutancka EPka „Wiśnia”. Tytułowy utwór z tego wydawnictwa aż przez cztery tygodnie utrzymywał się na szczycie Listy Przebojów Trójki.

 

ANIA RUSOWICZ

 

 

Piosenkarka poruszająca się w charakterystycznej stylistyce bigbit, blues rock, odnoszącej się bezpośrednio do brzmień muzycznych popularnych w latach 50. i 60.

 

 JULIA BELEI

 

 

Ukraińska piosenkarka, obdarzona pięknym, mocnym głosem. Największy rozgłos zyskała z zespołem Mirami. Ich znakiem rozpoznawczym stały się taneczne, pogodne hity z dyskotekowym rytmem – już pierwszy singiel „Sexualna” – zdobył wielką popularność w Ukrainie, Słowacji, Litwie, Polsce, Czechach, Niemczech, Estonii i w Rosji.

Po sukcesie singla „Sexualna” w 2011 roku nakładem Universal Music Polska wyszła pierwsza płyta zespołu „Miramimania”, która zyskała status złotej płyty.

Aktywnie wspiera Ukrainę w mediach społecznościowych i swojej działalności koncertowej.

Jest również projektantką mody - ma własną markę odzieżową. 

 

VIKI GABOR

 

 

14-letnia wokalistka o romskich korzeniach. Finalistka drugiej edycji The Voice Kids (2019) oraz Zwyciężczyni 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

W styczniu 2020 razem z Kayah nagrała singiel „Ramię w ramię” (52,1 miliony wyświetleń na YouTube).

 

MALÉNA

 

Arpine Martoyan, występująca pod pseudonimem Maléna, dzięki wygraniu 19. edycji Eurowizji Junior zdobyła popularność na całym świecie.

W 2018 próbowała swych sił w armeńskiej Eurowizji Junior - w 2020 nie wystąpiła jednak w międzynarodowej części konkursu po tym, jak Armenia wycofała w niej swoje uczestnictwo ze względu na konflikt zbrojny z Azerbejdżanem.

Nagranie konkursowego występu Malény - prawie 4 mln wyświetleń YouTube, zaś jej oficjalny klip do konkursowego utworu - ponad 9 milionów wyświetleń! Najnowszy, tegoroczny singiel Malény, nagrany wspólnie z Rosjanką Kristiną Si - 5,5 mln wyświetleń. 

 

AFROMENTAL

 

Zespół obracający się w gatunkach muzycznych takich jak rock, rapcore czy hip-hop. Na swoim koncie mają dwie złote płyty. W 2010 roku zdobyli nagrodę „Wow! Music Award” na Orange Warsaw Music Festival i otrzymali tytuł „Zespół roku” przyznawany w plebiscytach VIVA Comet Awards i Eska Music Awards, otrzymali również nagrodę dla Najlepszego Polskiego Wykonawcy przyznawaną przez MTV EMA. W tym samym roku zostali po raz pierwszy nominowani do nagrody Fryderyków

 

TAUTUMEITAS

 

Jeden z najpopularniejszych łotewskich zespołów ludowych. Muzykę Tautumeitas tworzy pięć wyśmienitych wokalistek, które wierzą, że muzyka czyni świat lepszym. Głównym zainteresowaniem grupy jest śpiew tradycyjny, zwłaszcza śpiew polifoniczny. Dzięki łączeniu elementów folkloru z nowoczesnymi elementami, dziewczyny stały się najpopularniejszym zespołem folkowym na Łotwie. W ciągu ostatnich pięciu lat, nagrały trzy albumy. Ich utwór “Raganu Nakts” ma ponad 9 mln wyświetleń YouTube. 

Zespół nie stroni od współpracy z artystami wizualnymi czy projektantami mody. Dziewczyny tworzą swój wizerunek opierając się o łotewską tradycję, na przykład nosząc spektakularne, tradycyjne korony, które mają bogatą symbolikę w ich kulturze.

 

KRÓL

 

Błażej Król - kompozytor, autor tekstów, gitarzysta i wokalista funkcjonujący pod pseudonimem KRÓL.

W muzyce KRÓLA odnaleźć można muzykę alternatywną, rockową, nawet elektroniczną, jednak jej podstawową cechą jest zabawa

konwencją. Jego utwory utrzymywały się na najwyższych pozycjach na Liście Przebojów Programu Trzeciego: „Te smaki i zapachy” na miejscu 1., „Z Tobą / Do Domu” na miejscu 4., „Druga pomoc” na miejscu 5. płyta „Nieumiarkowanie” - w 2019 r. na 13. miejscu listy sprzedaży OLiS najlepiej sprzedających się albumów. 

 

ALYONA ALYONA

 

Fenomen ukraińskiej muzyki. Alyona Savranenko to 27-letnia raperka z Ukrainy – pierwsza, której udało się uzyskać aż taką popularność w przestrzeni postradzieckiej.

W tekstach posługuje się językiem współczesnej młodzieży i o niej opowiada - pracowała z młodzieżą po ciężkich przejściach, wobec czego temat jest jej szczególnie bliski. Dla wielu stała się swego rodzaju symbolem, w związku z tym, że nie tylko przełamała barierę językową, ale też otwarcie przezwyciężyła swoje kompleksy związane z fizycznością. Została zauważona przez największe światowe magazyny m.in. Billboard, Independent, The Guardian, The New York Times, Vogue.

 

LETNIE BRZMIENIA

Cztery koncerty najpopularniejszych polskich artystów odbędą się w lipcu na rzeszowskich bulwarach. Trasie Letnie Brzmienia patronuje Rzeszów News.

Letnie Brzmienia to wakacyjny cykl ponad 100 koncertów na świeżym powietrzu, w 13 miastach, z 22 najpopularniejszymi artystami i artystkami. Trasa koncertowa Letnich Brzmień trwać będzie przez całe tegoroczne wakacje.

Koncerty będą w Gdańsku, Lublinie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Rzeszowie, Łodzi, Szczecinie, Bydgoszczy, Katowicach, Bielsku-Białej, Krakowie i Gorzowie Wielkopolskim.  Zwieńczeniem cyklu będzie dwudniowy finał – termin i miejsce poznamy wkrótce.

Na rzeszowskich bulwarach usłyszymy artystę totalnego – Ralpha Kamińskiego (24 lipca), eklektyczną mieszankę popu, rapu, hip-hopu i trapu w wykonaniu Sobla (28 lipca). Dzień później (29 lipca) scenę opanuje niekwestionowana gwiazda – człowiek orkiestra – Zalewski.

Ostatniego dnia lipca zagra pop-folkowy duet Kwiat Jabłoni (31 lipca), który wyprzedaje największe i najbardziej prestiżowe polskie sale koncertowe.

W poniedziałek (11 kwietnia) o godz. 16:00 na letniebrzmienia.pl ruszy sprzedaż karnetów (279 zł), od środy (13 kwietnia) od 12:00 pojedynczych biletów (od 89 zł). Karnet (3 kody) należy wymienić na 3 bilety. Karnet upoważnia do udziału w trzech różnych wydarzeniach.

Organizatorem Letnich Brzmień jest agencja koncertowa Good Taste Production. Partnerem strategicznym Eventim.pl. Cykl wspierają miasto Rzeszów i Estrada Rzeszowska. Patroni medialni: Radio Zet, Gazeta Wyborcza, AMS, Zwierciadło, Plejada, Onet, Rzeszów News.

Dokładny harmonogram koncertów znajdziecie również na www.goodtaste.pl oraz Facebooku. Daty i godziny koncertów oraz ceny biletów różnią się w zależności od wydarzenia. Regulamin imprezy na: goodtaste.pl/regulamin oraz letniebrzmienia.pl.

 

ARTYŚCI:

 

Ralph Kamiński

Artysta totalny, wokalista, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny oraz reżyser teledysków. Tworzy autorską muzykę, którą trudno zaszufladkować i sklasyfikować. Jest absolwentem wokalistyki Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Ralph Kamiński studiował też na Codarts University for the Arts w Rotterdamie. Zadebiutował w 2016 r. albumem „Morze”, który zapewnił mu miejsca na scenach największych polski festiwali muzycznych.

Druga płyta kamińskiego „Młodość” ukazała się w 2019 r. i otrzymała nominację do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Alternatywa, a sam Ralph nominowany został w kategorii Producent Muzyczny Roku.

W 2021 r. wydał album „KORA”, którym składa hołd twórczości Kory i grupy Maanam. Jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród i wyróżnień: Grand Prix festiwalu Carpathia 2011 czy głównej nagrody na Międzynarodowym Kampusie Artystycznym FAMA 2013.

W 2019 r. Ralph Kamiński zdobył Grand Prix Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki Złotego Tukana oraz Tukana Publiczności podczas 40. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W 2020 r. otrzymał „Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego” oraz tytuł „Mężczyzny roku” polskiego wydania magazynu „Glamour”.

Kamiński jest też laureatem Paszportu Polityki w kategorii Muzyka popularna.

Sobel

Jeden z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się artystów w Polsce. Ten młody muzyk dobrze odnajdujący się zarówno w gatunkowym popie jak i hip-hopie szturmem zdobył listy przebojów, początkowo dzięki wydanemu w 2020 r. mini albumowi „Kontrast”, który pokrył się platyną.

Rok później longplay „Pułapka na motyle” szybko zyskał status poczwórnej platyny! Sobel już zdążył uplasować się w ścisłej piątce najpopularniejszych artystów w serwisach cyfrowych w Polsce. Miesięcznie słucha go ponad milion słuchaczy, a z dnia na dzień to grono się powiększa.

 

Zalewski

Krzysztof Zalewski to człowiek orkiestra. Przełomem w jego twórczości to wydana w 2016 r. płyta „Złoto”, która przyniosła przebojowe „Miłość, Miłość” i „Polsko”. Kolejny sukces przyniosła Krzysztofowi płyta „Zalewski śpiewa Niemena”, z którą w towarzystwie zaprzyjaźnionych muzyków wyruszył w trasę koncertową po klubach i filharmoniach.

W 2020 r., po półrocznej ciszy oraz czterech latach od wydania ostatniego autorskiego albumu, Krzysztof powrócił z nowym albumem „Zabawa” promowanym tytułowym utworem oraz singlem „Annuszka”. Zalewskiego można też oglądać na kinowych ekranach, m.in. w filmie „Bo we mnie jest seks” i „Piosenki o miłości”.

 

Kwiat Jabłoni 

To jeden z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy. „Niemożliwe” z 2019 r. bardzo szybko osiągnęło status podwójnej platyny, natomiast najnowsze dzieło „Mogło być nic” z 2021 r. zadebiutowało na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży i po czterech miesiącach również pokryło się platyną.

Oryginalne brzmienie, milionowe wyświetlenia teledysków oraz wyprzedane trasy koncertowe stały się ich znakiem rozpoznawczym. Zespół może się poszczycić licznymi współpracami m.in. z T.Love, Ralphem Kamińskim, Julią Pietruchą czy Miuoshem. Ostatnie nagranie to współpraca z sanah. Utwór „Szary Świat” znalazł się na najnowszym albumie artystki.

 

RE: RZESZÓW FESTIWAL

Dwie sceny, kilkanaście czołowych polskich gwiazd oraz unikalne połączenie muzyki i światła – tak zapowiada się nowy, letni festiwal RE: Rzeszów Festival. Kiedy? W dniach 20-21 sierpnia na bulwarach nad Wisłokiem.

To mają być dwa dni RE:laksu. Organizatorem RE: Rzeszów Festivalu jest Agora. To najnowszy letni festiwal na mapie Polski. W sierpniowy weekend rzeszowskie bulwary wypełnią się nie tylko muzyką największych współczesnych gwiazd popu, alternatywy, hip-hopu, rocka i elektroniki, ale także zostaną rozświetlone przez Park Świateł.

– To połączenie, jakiego w tym regionie jeszcze nie było – twierdzą organizatorzy.

2-dniowy piknik dla całych rodzin

RE: Rzeszów Festival już od pierwszej edycji będzie podzielony na dwie sceny. Na scenie LIVE wystąpią najwięksi współcześni twórcy i twórczynie polskiego popu, hip-hopu, alternatywy oraz rocka. Będą to wokalistki, wokaliści i zespoły, których koncerty to spektakularne show, a przeboje pochodzą z czołówek list serwisów streamingowych.

Na scenie TANECZNEJ pojawią się z kolei czołowe nazwiska muzyki elektronicznej i alternatywnej, wybrane i zaproszone m.in. przez „pierwszą damę” muzyki klubowej w Polsce, czyli Novikę. W sumie to kilkanaście koncertów w ciągu dwóch dni.

W środę w Rzeszowskich Piwnicach organizatorzy ogłosili pierwsze gwiazdy festiwalu. Wystąpią: Brodka, Margaret, Novika, Pezet i Zdechły Osa. Kolejne nazwiska będą ujawniane w następnych tygodniach.

– Chcemy, by nowy festiwal był 2-dniowym piknikiem z muzyką i światłem dla całych rodzin – dla młodych, dla 20-40 latków i dla wszystkich, którzy kochają muzykę oraz szukają wrażeń na najwyższym poziomie – mówią organizatorzy Anna Pruszyńska, dyrektor produkcji eventów, i Jacek Zmiczerewski, dyrektor rozwoju biznesu eventów z Agory.

RElaks, RElacje i REgeneracja

Organizatorzy obiecują, że festiwal nie tylko będzie brzmiał, ale też świetnie wyglądał. W założeniu ma być to najładniejszy wizualnie festiwal na Podkarpaciu, a może i w Polsce.

– Wspólnie z artystami zajmującymi się efektami wizualnymi stworzymy przestrzeń, która po zmroku będzie stymulowała zmysły i wyobraźnię. Świetlne instalacje, neony, wizualne totemy zachwycające dużych i małych – to będzie scenografia godna epoki Instagrama – mówią organizatorzy RE: Rzeszów Festivalu.

Do jego organizacji włącza się także miasto Rzeszów. Prezydent Konrad Fijołek mówi, że festiwal ma oddać dynamiczny charakter i ducha naszego miasta i regionu. – Pełen dobrej energii, rozświetlony i inspirujący. Festiwal, który może stać się jedną z wyrazistych miejskich marek i przyciągać uwagę całego regionu – uważa prezydent Fijołek.

RE kojarzy się z Resovią, ale też z nowoczesnym myśleniem i pozytywnymi zmianami – RE to REcykling i Reuse, czyli odpowiedzialne i nowatorskie podejście. RE to zaczynanie od nowa, REstart i REset, RE to REgionalność i lokalność. RE to wreszcie RElaks, RElacje i REgeneracja – bo o tym ma być właśnie ten festiwal.

– O wspaniałym spędzaniu czasu razem, świetnej regenerującej atmosferze i odpoczynku, a także o najlepszej jakości rozrywce – podkreślają twórcy RE: Rzeszów Festivalu. 

Od piątku rusza sprzedaż biletów 

Organizatorzy liczą na to, że festiwal ściągnie do Rzeszowa fanów dobrej muzyki z całej Polski. Sprzedaż biletów i karnetów na festiwal ruszy w piątek, 22 kwietnia br. o godz. 12:00. Będzie je można kupić za pośrednictwem internetowych bileterii: eBilet.pl oraz Going i Empik Bilety. Dzieci do lat 5 wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie.

Ceny biletów jednodniowych będą się zaczynać od 79 zł, karnetów – od 129 zł.

Natalia Przybysz

Natalia Przybysz rozpoczęła karierę muzyczną w 2001, zakładając  wraz z siostrą Pauliną Przybysz zespół Sistars. Po rozpadzie zespołu zaczęła tworzyć solo.

Łagodna, nastrojowa, ale i energiczna. Taka jest właśnie muzyka Natalii Przybysz. Piosenkarka zasłynęła z duetu Sistars, jednak dziś idzie odrębną, niż siostra Paulina, ścieżką muzyczną, chociaż nierzadko siostry wzajemnie się wspierają. 

Piosenkarka jest również autorką tekstów i kompozytorką. Przybysz zaliczana jest do grona najważniejszych i najbardziej wpływowych artystek w Polsce. Laureatka wielu nagród muzycznych, która łącznie wydała 7 albumów. 

 

Organek

Tomasz Organek wokalista, gitarzysta, kompozytor, producent i autor tekstów.

Ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studiował również na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Tomasz Organek dał się poznać szerszej publiczności grając w toruńskim zespole SOFA. Po kilku latach i trzech studyjnych albumach, muzyk zdecydował się rozpocząć solową karierę, zakładając w 2013 roku własny zespół - „Organek”.

Mroczny, nieskrępowany, ekspresyjny charakter koncertów Organka  przyciąga liczną publiczność. Organek jest również związany z trasą koncertową Męskie Granie, na której kilkukrotnie występował, a także pełnił funkcję dyrektora muzycznego.

 

Igo

Znany artysta młodego pokolenia. Zasłynął on m.in. z występów w jednym z najbardziej popularnych projektów muzyki alternatywnej, jakim jest Męskie Granie. Muzyk  kojarzony jest także z pracy  w duecie z Bass Astral, z którym tworzył przez ponad 12 lat. Mimo, że Igo bacznie strzeże swojej prywatności, jest kilka faktów o artyście, które warto poznać.

Igo tak naprawdę nazywa się Igor Walaszek. Muzyk przyszedł na świat 16 lipca 1992 roku w Krakowie. To właśnie tam zaczęła się rozwijać jego muzyczna kariera. Po skończeniu szkoły, Walaszek założył w stolicy małopolski własną wytwórnię muzyczną - Iglo Records.

Wielu krytyków twierdzi, że Igo jest posiadaczem jednego z najciekawszych męskich wokali w Polsce, dzięki czemu jest wiele osób, które chciałoby podjąć z nim muzyczną współpracę. Warto wiedzieć, że Walaszek często jest producentem różnych wydarzeń muzycznych.

 

Baasch

Baasch to urodzony w Warszawie polski producent muzyki elektronicznej, wokalista i twórca tekstów. Komponuje muzykę alternatywną w stylu indie popu i synth popu. Był liderem zespołu Miennta, którego koncerty odbywały się w takich warszawskich klubach, jak: Enklawa, Jazzgot, Piekarnia, Piwnica pod Harendą, Labo, Paragraf 51.

Na początku kariery muzyk tworzył teksty w języku polskim, później zaczął komponował po angielsku, by w 2020 roku powrócić do śpiewania w rodzimym języku.

Jak twierdzi Baasch jego muzycznym natchnieniem był szwedzki zespół The Knife. „Oni zrewolucjonizowali moje myślenie o muzyce ... Przesunęli mi granicę dotyczącą tego, co jest poprawne”. 

Krytycy muzyczni porównują twórczość Baascha do takich grup jak Trust, czy Depeche Mode.

 

Monika Brodka

Monika Brodka to urodzona w 1987 roku w Żywcu jedna z najbardziej popularnych wokalistek polskiej sceny muzycznej. Fani poznali ją dzięki udziałowi w trzeciej edycji telewizyjnego show Idol.  Wychowywała się w góralskim domu pełnym muzyki. W wieku sześciu lat zaczęła uczyć się gry na skrzypcach.

Artysta swoją energią i kreatywnością zjednała sobie fanów w całej Polsce. Koncerty Moniki Brodki to wydarzenia, które na długo pozostają w pamięci. Wspaniała muzyka na żywo i charyzma to powody, dla których warto zobaczyć show w wykonaniu artystki.Margaret 

Jest piosenkarką, kompozytorką i autorką tekstów piosenek. Z wykształcenia jest projektantką mody. To obecnie jedna z najbardziej znanych popowych piosenkarek na polskiej scenie show-biznesu. Wiele jej utworów stało się hitami nie tylko w naszym kraju, ale również za granicą. Do największych jej przebojów można zaliczyć m.in. Thank you very much, Heartbeat czy Cool me down. Szerszej publiczności dała się poznać jako jurorka programu The Voice of Poland.

Muzyka była jej pasją od najmłodszych lat. Zawsze marzyła o tym, aby śpiew był jej sposobem na życie. W dzieciństwie brała często udział w różnych festiwalach piosenki, jednak nie odnosiła większego sukcesu. 

Pierwszym poważnym sukcesem było zajęcie 2 miejsca na Bałtyckim Festiwalu Piosenki w 2013 roku. Piosenkarka jest aż czterokrotną laureatką nagród MTV Europe Music Awards. Na koncie ma również inne nagrody w prestiżowych konkursach, takich jak Kids' Choice Awards, Eska Music Awards, Super Jedynki czy Róże Gali. Artystka zdobyła także nominacje m.in. do Fryderyków, Wiktorów, Telekamer. W sumie Margaret może pochwalić się 20 muzycznymi nagrodami oraz 106 nominacjami do wielu renomowanych plebiscytów i konkursów.

Margaret jest żoną Piotra Kozieradzkiego, muzyka reggae znanego szerszej publiczności pod pseudonimem KaCeZet. Artystka uwielbia psy, sama posiada suczkę rasy maltańczyk, która wabi się Antonina Grażyna. Zapytana o miejsce, w którym chciałaby osiedlić się na starość, bez wahania odpowiada: "Peru". Często udziela się charytatywnie. Wspiera aktywnie Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

 

Novika

Nazywana królową polskiej muzyki klubowej, Novika, czyli Kasia Nowicka to artystka wszechstronna, związana z muzyką na wiele sposobów: śpiewa, pisze teksty, komponuje, miksuje na żywo, a do tego posiada niebagatelną wiedzę, którą wykorzystywała jako prezenterka radiowa. Dowiedz się o niej więcej. 

Kasia Nowicka pochodzi z rodziny silnie związanej z muzyką. Jej ojciec, dziennikarz muzyczny Lech Nowicki zachęcał ją do pójścia do szkoły muzycznej. Kasia trafiła do klasy fortepianu i fletu poprzecznego. Choć nauka szła jej z lekkością, ojciec wspomina, że Kasia wymigiwała się od ćwiczeń w domu. Od gry na instrumentach wolała śpiew - i nic dziwnego, urodziła się z piękną, ciepłą barwą głosu. 

 

Pezet

Pezeta szanującym się fanom polskiego rapu przedstawiać nie trzeba - jego twórczość na stałe odcisnęła piętno w historii polskiego rapu.

Pezet poza udaną karierą muzyczną rozwija się także w innych dziedzinach. Był prezenterem stacji telewizyjnej VIVA i RBL.TV. Od 2011 roku prowadzi wytwórnię muzyczną Koka Beats, jest także właścicielem marki odzieżowej Koka.

Wydana w 2019 roku po dłuższej przerwie najnowsza płyta Pezeta Muzyka Współczesna została doskonale odebrana przez krytyków i publiczność, a wszystko to za sprawą takich hitów, jak: Obrazy Pollocka, Magenta, czy Gorzka woda, której remixy goszczą śmietankę polskiego hip-hopu: Paluch, KęKę, Sokół, Ten Typ Mes, Oki, Otsochodzi, Jan–rapowanie i Zdechły Osa.

Koncerty Pezeta za każdym razem przyciągają wiele fanów, którzy chcą usłyszeć na żywo utwory z repertuaru artysty takie jak między innymi utwór Nisko jak niebo, który stworzył w duecie z Kayah.

 

 

Zdechły Osa

Zdechły Osa to niezwykle kontrowersyjny artysta, który pochodzi z Wrocławia. To świeża postać i jedna z najciekawszych na polskiej scenie muzycznej. Muzyka, jaką wykonuje, jest niejednoznaczna i trudno dokładnie określić, w jakim gatunku tworzy.

Zdechły Osa to twórca, którego nie można nazwać ani raperem, ani rockmanem, jednak z pewnością można określić go jednym z oryginalnych i ciekawszych głosów podziemia, schyłku drugiej dekady XXI wieku. Jednym z jego charakterystycznych i rozpoznawczych znaków jest zasłonięta twarz, nawet w trakcie występów publicznych. 

Zdechły Osa to jeden z najbardziej intrygujących artystów, który potrafi zadbać o to, aby zwrócić na siebie uwagę. Jego twórczość trafia w szczególności do młodego pokolenia i to ich należy zaliczyć do fanów artysty. Swoje pierwsze kawałki nagrał, będąc jeszcze w liceum, choć jak sam przyznał, robił to wtedy dla funu. Zdechły Osa to unikat, jakiego polska scena rapowa od dawna potrzebowała. 

 

ROCKOWA NOC

Festiwal wchodzi na wyższy poziom mocy – zapewniają organizatorzy. Dwa dni mocnych brzmień i gwiazdy o międzynarodowym zasięgu. Jest nowa lokalizacja  Rockowej Nocy w Rzeszowie, będą też niespodzianki i to nie tylko muzyczne.

Rockowa Noc zmienia miejsce. Już nie będzie na rzeszowskich bulwarach, ale na terenie miasteczka studenckiego Politechniki Rzeszowskiej. Odbędzie się w ostatni weekend wakacji, czyli 27 i 28 sierpnia.

Rock City, czyli miasto wolności

– Wchodzimy na jeszcze wyższy poziom mocy – mówi Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej.

W miasteczku festiwalowym powstanie Rock City, czyli „miasto wolności”. – To miejsce, w którym festiwalowa społeczność może brać udział w spotkaniach, dyskusjach, korzystać ze stref dodatkowych aktywności, może wreszcie biesiadować przy ognisku do rana – dodaje dyrektor Estrady.

Na terenie festiwalu będzie pole namiotowe. – Miasto będzie tętnić życiem, będzie jeszcze bardziej otwarte dla mieszkańców – dodaje Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 

Organizatorzy zapewniają, że to będą dwa dni rockowych mocnych brzmień. Wystąpią również młodzi twórcy, którzy powalczą o statuetkę Tadeusza Nalepy. W line-upie znaleźli się przedstawiciele m.in. rocka progresywnego, punka i metalu. W czwartek w Rzeszowskich Piwnicach poznaliśmy pierwsze gwiazdy, które wystąpią na scenie. Przy okazji odbył się mini-koncert KSU. 

Line-up Rockowej Nocy 2022

Dezerter

Polska legenda punk rocka o zasięgu międzynarodowym. Grupa powstała w Warszawie w maju 1981 r. Początkowo zespół nosił nazwę SS-20, po zmianie nazwy Dezerter nagrał EP „Ku przyszłości”.

W 1985 roku na dwóch różnych składankach znalazły się utwory Dezertera: „Fala” [„Wave”] i „Jak punk to punk” [„Let's Have Punk”]. W 1987 roku w Stanach Zjednoczonych ukazała się pierwsza płyta LP Dezertera wydana przez Maximum Rock’n’Roll „Underground Out Of Poland”, w Polsce ukazała się też kolejna płyta (w wersji ocenzurowanej) – „Kolaboracja” .

Rok 1989 to kolejny album – „Kolaboracja II”, a 1990 „Wszyscy przeciwko wszystkim”; opublikowane w Polsce i Francji. Kolejne lata przynosiły kolejne albumy, które fani znają nie tylko w Polsce, ale wielu krajach Europy, m.in. Niemczech, Finlandii, Czechach oraz w USA.

Riverside

Riverside to kapela, której nie trzeba przedstawiać. Ich historia to sukcesywna wspinaczka po drabinie rockowej kariery. Jak sami o sobie mówią, Riverside przed laty był „fanaberią zapalonej grupki entuzjastów rocka progresywnego”. Dziś to zasłużony szyld uwielbiany nie tylko w Polsce, ale także w kilkunastu innych krajach na całym świecie. Na ich koncertach zawsze zjawiają się tłumy. Kapela świętuje właśnie swoje 20-lecie.

Tides from Nebula

Zespół Tides from Nebula powstał w 2008 roku, a już może pochwalić się spektakularnymi sukcesami. Album „Aura” został wydany w marcu 2009 i od razu został bardzo entuzjastycznie odebrany zarówno przez krytyków jak i słuchaczy, zebrał bardzo wysokie noty w prasie polskiej jak i zagranicznej.

Szybko stał się rozpoznawalnym polskim zespołem post-rockowym i jednym z najlepszych „towarów eksportowych” w Polsce. Zyskał też opinię wyśmienitego zespołu koncertowego. Tides from Nebula grali między innymi w Niemczech, Belgii, Francji, Austrii.

Turbo

Poznańska grupa Turbo powstała styczniu 1980 roku, a niecałe cztery miesiące później zagrała swój pierwszy koncert. Po udanym debiucie zespół został zaproszony do udziału w pierwszym festiwalu muzyki rockowej „Jarocin 80”. Od tamtego czasu zagrał tysiące koncertów w Polsce, biorąc udział w wielu istotnych festiwalach rockowych i metalowych.

Grupa kilkakrotnie wyjeżdżała koncertować poza granice ojczyzny, między innymi do Austrii, Czech, Irlandii, Niemiec, Słowacji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, a ostatnio także do Rosji. Od początku działalności Turbo oscylowało w kierunku hard rockowym, z biegiem lat coraz bardziej udoskonalając styl w oparciu o kolejne metalowe trendy.

KSU

KSU, czyli bieszczadzka legenda punk rocka. Powstali w 1977 roku w Ustrzykach Dolnych, wydali 11 płyt. Wypracowali własny styl muzyki i ubioru. Styl frontmana zespołu – Eugeniusza „Siczki” Olejarczyka – jest nie do podrobienia. Jego talent i charyzma sprawiają, że KSU wciąż pociąga za sobą nowe pokolenia.

Na ostatniej prostej do ekipy organizacyjnej Rockowej Nocy dołączyła agencja ARTO music&media, wieloletni współorganizator legendarnego Cieszanów Rock Festiwalu.

– Jesteśmy przekonani, że razem z Estradą Rzeszowską stworzymy oryginalne i energetyczne wydarzenie, które spełni oczekiwania fanów ciężkiego grania i dostarczy niezapomnianych wrażeń miłośnikom klimatycznych festiwali – mówi Artur Tylmanowski z agencji ARTO.

Bilety na Rockową Noc 2022

 

Estrada Rzeszowska zaznacza, że wkrótce ujawni nazwiska kolejnych gwiazd. Co ważne, Rockowa Noc w tym roku będzie płatna. Rozpoczęła się już sprzedaż biletów na festiwal. Można je kupić na ticketmaster.pl. Teraz karnet dwudniowy kosztuje 79 zł.