Gra miejska Save The City

Pierwsza taka gra miejska w Rzeszowie korzystająca z technologii rozszerzonej rzeczywistości - zobacz miasto w klimacie Cyberpunka. Futurystyczny Rzeszów, system kontroli obywateli, ruch oporu oraz ważna misja do wykonania dla każdego. To wszystko dostępne już od 14 lipca, dzięki pierwszej w Polsce grze miejskiej w technologii rozszerzonej rzeczywistości Save The City.

Cel gry

Zadaniem gracza jest uratowanie miasta przed autorytarnym Horusem, systemem dążącym do całkowitego kontrolowania obywateli. Narzędziem nadzoru jest skomplikowany system oceniania i przyznawania punktów mieszkańcom. W świecie Horusa każdy obywatel sprowadza się do danych i statystyk oraz ogólnej oceny przydatności społecznej. Jeżeli według systemu nie jesteś “dobrym” obywatelem to nie należy Ci się możliwość skorzystania np. z urlopu w pracy, wzięcia kredytu albo skazany jesteś na mieszkanie w gorszych dzielnicach.

Fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa

Należy zniszczyć Horusa i przywrócić normalność w mieście. Gracze aby wykonać misję muszą odkrywać miasto, znajdując i rozwiązując zadania, które dostępne są tylko w wybranych lokalizacjach miejskich. Wszystkie elementy gry wyświetlane są w technologii rozszerzonej rzeczywistości czyli, tak jak słynne Pokemony, mogą być nanoszone na realną rzeczywistość poprzez ekran telefonu. W grze znalazły się również misje poboczne wymagające od graczy zapoznania się z otoczeniem. Dzięki temu gracze poznają charakterystyczne elementy infrastruktury miejskiej, np. Plan Wiedemanna czy pomnik Tadeusza Kościuszki.

Fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa

Save The City to doskonała okazja na poznanie miasta poprzez emocjonującą rozgrywkę, która dzieje się w różnych miejscach w Rzeszowie. Na graczy czekają zadania do rozwiązania, m.in przy Fontanie Multimedialnej, Pomniku Tadeusza Nalepy czy Wisłoku. Gra jest idealną propozycją dla młodzieży, całych rodzin z dziećmi, oraz turystów. Twórcami gry jest rzeszowskie Riddle Studio, powstałe ze współpracy dwóch lokalnych firm Simplicity Games oraz escaperoomu Share_Lock.

Fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa

Gra jest dostępna na platformach AppStore oraz Google Play. Telefon powinien obsługiwać wtyczkę ARCore lub ARKit. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Rzeszów, firmy G2A, oraz Centrum Medycznego Medyk w pierwszym roku istnieje możliwość darmowej gry.