RE: RZESZÓW FESTIWAL - 2 DNI RE:LAKSU, CZĘŚĆ 5

ARTYŚCI SCENY TANECZNEJ - ZNAMY JUŻ SOBOTNI LINEUP!


Już od pierwszej edycji RE: RZESZÓW FESTIWAL będzie podzielony na dwie sceny – LIVE

i TANECZNĄ. Poznaliśmy już wszystkich wykonawców SCENY LIVE, którzy wystąpią podczas festiwalu.

W sobotę, 20 sierpnia swoje koncerty zagrają: Pezet, Mrozu, Natalia Przybysz, Fisz Emade Tworzywo, Igo oraz Szczyl.

W niedzielę, 21 sierpnia uczestnicy festiwalu będą bawić się przy muzyce: Brodki, Organka, Margaret, Baranovskiego, Arka Kłusowskiego i Zdechłego Osy.

Na drugiej festiwalowej scenie - TANECZNEJ pojawią się czołowe nazwiska muzyki elektronicznej i alternatywnej, starannie wybrane i zaproszone przez pierwszą damę muzyki klubowej w Polsce, czyli Novikę,  oraz jednego z najbardziej oryginalnych artystów na polskiej scenie electro - Baascha.

W sobotę 20 sierpnia na SCENIE TANECZNEJ usłyszymy: Rat Kru, NOVIKA 2.0 Live, Kamp! oraz An On Bast / Last Robots feat. Novika

NOVIKA - czyli Kasia Nowicka to od lat jedna z najbardziej aktywnych postaci na polskiej scenie muzycznej. Wokalistka, która początkowo udzielała się w zespole Futro i u boku Smolika, a solowo zadebiutowała w 2006 roku albumem „Tricks Of Life” nominowanym do Paszportu Polityki. Kolejne płyty: „Lovefinder” (2010) i album z remixami „Mixfinder” (2011) zostały nagrodzone Fryderykami w kategorii klubowej. Ostatni solowy album Noviki zatytułowany „Bez Cukru” ukazał się w 2019 roku i zebrał świetne recenzje, a piosenki „Lekko” i „Słabości” często gościły na antenach radiowych. W roku 2021 Novika obchodziła jubileusz 20 lat obecności na scenie i wydała z tej okazji album z nowymi wersjami jej przebojów – Novika 2.0.

Chociaż nie gra już jako dj. Novika regularnie występuje wokalnie w klubach w całym kraju w ramach duetu Novika & Mr.Lex. Zagrała na najważniejszych polskich festiwalach (Open’er, FreeForm, Audioriver, Tauron Nowa Muzyka). Od przeszło 15. lat prowadzi również autorskie audycje radiowe. Gościła już na antenach wielu stacji, obecnie prowadzi audycję Lekko w Radiu KAMPUS.

KAMP! - to jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych, który swoją karierę rozpoczął niemal 10 lat temu. Od początku tworzą go producenci: Michał Słodowy, Radek Krzyżanowski oraz Tomek Szpaderski, odpowiedzialny również za wokal. Zadebiutowali w 2009 roku EP THALES ONE. Pierwsze zagraniczne wydawnictwo pojawiło się w 2011 roku w portugalskim Discotexas. Singiel CAIRO stał się komercyjnym przełomem, który doprowadził do debiutanckiego albumu KAMP!, wydanego przez ich własny label Brennnessel. Dream-popowe melodie doskonale zgrane na płycie z house'owymi utworami zagwarantowały sprzedaż przekraczającą 10,000 sztuk oraz wielkie zainteresowanie ze strony klubów i festiwali, od Szanghaju, przez London i Pragę, po Los Angeles. W 2014 KAMP! wypuścił EP w nowojorskim labelu Cascine, stając się jednym z niewielu polskich zespołów z tak umocnioną pozycją w zachodnim przemyśle muzycznym. Ten krok otworzył im możliwości stałego promowania swojego materiału zagranicą.

Rok 2015 przyniósł drugi album zespołu, taneczno-kontemplacyjną "Ornetę", po którym muzycy zagrali m.in. specjalną sesję dla Boiler Room. Kolejnym krokiem była sesja nagraniowa w Red Bull Studio w Brazylii, gdzie pod okiem Bartosza Dziedzica powstały dwa utwory wydane jako single w 2017 - "Deny" i "Turn My Back On You".Trzeci album "DARE" ukazał się 17 września 2018 spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem) i ciesząc się ogromną popularnością w serwisach streamingowych. W swojej twórczości Kamp! podróżował na granicy popu i elektroniki zjednując sobie publiczność po obu stronach, niemniej romans z elektronicznym popem uznają za zamknięty. Swoich korzeni szukają w techno i to jest kierunek, którego możemy się spodziewać w nowej odsłonie koncertowej. Zespół ma na swoim koncie remiksy i współpracę m.in. z takimi artystami jak Brodka, Dawid Podsiadło czy Baranovski. Mają za sobą m.in. trasy po USA i Wielkiej Brytanii, Czechach i Słowacji oraz występy na tak ważnych imprezach jak amerykański SXSW czy brytyjski The Great Escape.

RAT KRU - balansują na granicy sztuki i kiczu, niekiedy nawet je przekraczając. Odpowiedzialny za warstwę muzyczną, ukrywający się za maską szczura Rat One (zwany również Witkiem) gwarantuje chłostę tanecznym bitem, a znany też z solowej działalności muzycznej i poetyckiej oraz konsekwentnego budowania majestatu Winogradzki Lew, maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach. Sami swoją muzykę określają mianem betonowej samby, siejąc zgorszenie i porywając do tańca na koncertach i festiwalach zarówno w Polsce jak i tych za granicą. Ich „zerowa" płyta "RAT" łączy dub, hip-hop i elektronikę, właściwy debiut czyli, „Rok Szczura" (Kayax) idzie znacznie dalej - pojawiają się rave i euro-house ale nie tylko.

Najnowszy album ukazał się 21 lutego 2022 i otrzymał tytuł „Winogrady" – na cześć dzielnicy Poznania, w której wychowali się Witek i Paweł. Pierwszym singlem / klipem promującym nowy materiał były „Grzyby" z gościnnym udziałem Mery Spolsky. Kolejne zajawki to „DMT" (gościnnie: RAU) oraz "Go Rat Kru". 17 lutego 2022 r. swoją premierę miała długo oczekiwana "Aleja Gwiazd" - bezkompromisowa dekonstrukcja słynnej kompozycji Romualda Lipki do słów Marka Dutkiewicza, przy jednoczesnym zachowaniu pełnego szacunku do oryginału, znanego z wykonania Zdzisławy Sośnickiej.

AN ON BAST - to producentka i kompozytorka z Wrocławia. Karierę rozpoczęła w 2006 r. publikując swój pierwszy album, została także wybrana spośród tysięcy kandydatów do udziału w Red Bull Music Academy w Melbourne. Od 15 lat jest aktywna na międzynarodowej scenie muzyki elektronicznej. Wyjątkowa kombinacja jej bogatej wyobraźni i doskonałych zdolności technicznych pozwala jej serwować wyjątkowe doznania muzyczne. Podczas koncertów porusza się od samplera do automatu perkusyjnego, od syntezatora modularnego do efektów, wykazując naturalną i pewną więź ze swoimi maszynami. Rezultatem jest wysokiej jakości spektakl i całkowite zanurzenie w kreowanym przepływie muzycznej energii.

Koncertuje grając na instrumentach elektronicznych muzykę w dużej mierze improwizowaną na żywo, w odsłonie klubowo-tanecznej, eksperymentalnej lub ambientowej. Ma na koncie wiele Epek oraz dziewięć albumów solowych. Poza własną Ghost Kitchen jej muzyka jest wydawana przez wytwórnie w Niemczech, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Australii, USA, Chinach. Swoimi koncertami zachwyciła publiczność wielu klubów i festiwali w Polsce i na świecie m.in. w Hiszpanii, Niemczech, Danii, Australii, Chinach i wielu innych.

Last Robots (iRobot & Bert) - to prawdziwe legendy krajowej sceny klubowej i elektronicznej. Działają razem od ponad 14 lat a osobno jeszcze dłużej. Można ich usłyszeć w całej Polsce - nie tylko w najlepszych klubach, ale także na znanych festiwalach. Duet wielokrotnie występował na głównej scenie festiwalu Audioriver, Open'erze, SnowFest czy Live Festival w Krakowie. Na tym ostatnim byli odpowiedzialni za support przed grupą The Prodigy rozgrzewając 40-tysięczną publiczność przed koncertem zespołu. Swoje sety grają również poza granicami kraju. W roku 2012 udali się w trasę po Japonii, gdzie swoje umiejętności prezentowali aż na pięciu wydarzeniach, w tym na festiwalu Shimokitazawa Sound Cruising, a w roku 2019 na festiwalu Metronome w Pradze.  Muzyka, którą serwują to charakterystyczna i energetyczna mieszanka muzyki house. W swoich występach lubią zaskakiwać słuchaczy nietuzinkową selekcją utworów a wydarzenia z ich udziałem na długo pozostają w pamięci uczestników. 

Dzielili scenę z około setką wykonawców zagranicznych. Wśród nich znaleźli się m.in.: Annie Mac, 2Many Dj's, Jacques Lu Count, Vitalic, Marshall Jefferson, Booka Shade, Felix Da Housecat, Oliver Huntemann, Cassius, czy Krystal Klear. Last Robots nie tylko miksują i rozgrzewają parkiety do czerwoności, ale przede wszystkim produkują własne nagrania. Są autorami remiksów dla Giorgio Morodera & SIA, Hurts, Sorry Boys, Kamp!, Jolie Cherie, Noviki i wielu innych popularnych artystów. Ich utwory ukazywały się nakładem takich wytwórni, jak: Opus, Kayax, Warner czy Sony. Na koncie mają też kilka doskonale przyjętych editów i bootlegów - dużą popularnością cieszy się nowa wersja „Diamentowej Kuli“ Lombardu oraz "Piosenki Młodych Wioślarzy" Kultu. Od 2012 roku Ambasadorzy marki Pioneer Dj.

Last Robots można też usłyszeć w eterze – Bert prowadzi audycję Kluboteka

w Polskim Radio „Czwórka“ a Igor „Rozgrzewkę“ w sobotnie wieczory  na antenie Radiospacji.

 

Bilety dostępne na Ebilet.pl, Going i Empik Bilety

Bilet jednodniowy od 109 zł, karnety od 169 zł

Dzieci do lat 5 wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie.

Dzieciom od 6. do 12. roku życia przysługują bilety ulgowe.

-

Organizatorzy: Agora SA, Wyborcza.pl

Partner główny: Miasto Rzeszów

Partner: Estrada Rzeszowska, Polskie ePłatności

Partner merytoryczny: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS

Sponsor: Perła Browary Lubelskie