Zawody Toughest Firefighter Challenge 2022

Zawody Toughest Firefighter Challenge
9 lipca 2022
9:00-20:00
Hala Podpromie
 

Na parkingu Hali Podpromie w Rzeszowie odbędą się ogólnopolskie zawody pożarnicze Toughest Firefighter Challenge połączone z piknikiem rodzinnym. Będzie to kolejne z wydarzeń zaplanowanych na 2022 rok w ramach obchodów jubileuszu 150-lecia rzeszowskiej straży pożarnej objętych patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Zawody TFC to strażacka rywalizacja oparta o zadania wykonywane przez strażaków podczas codziennej służby w podziale bojowym. Podstawową ideą przyświecającą rywalizacji jest szeroko pojęta sprawność fizyczna ratowników. Podczas startów zawodnicy doświadczają ekstremalnego wysiłku, dodatkowo działają pod presją czasu. Zadania wykonywane są w pełnym umundurowaniu bojowym z podłączonymi aparatami ochrony dróg oddechowych.

Celem zawodów jest m. in.:

- podniesienie i sprawdzenie sprawności fizycznej strażaków

- popularyzacja wśród społeczeństwa zagadnień szeroko pojętej ochrony przeciwpożarowej oraz zawodu strażaka

Zawody TFC w Rzeszowie będą pierwszym tego typu wydarzeniem sportowym na Podkarpaciu. Zawodnicy startować będą indywidualnie, w tandemach oraz zespołowo w sztafecie.

Ponadto przewidziano szereg atrakcji dla rodzin z dziećmi: zawody dla najmłodszych na mini torze, konkurencje i zabawy z animatorem, strefę edukacyjną przybliżającą zagadnienia z zakresu ratownictwa specjalistycznego, strefę gastronomiczną z food truck'ami.

Zwieńczeniem zawodów będzie koncert zespołu Rifformacja.